Početna strana > Hronika > EURO 2024: Fudbaleri Holandije pobedili selekciju Turske 2:1. Holanđani će u polufinalu igrati protiv Engleske

subota, 06. jul 2024.

Fudbaleri Holandije pobedili su Tursku 2:1 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Holanđani će u polufinalu Evra igrati protiv Engleske.

Kraj meča, Holandija - Turska 2:1

Holandija je u polufinalu Evropskog prvenstva.

90+6' Crveni karton za Jildirima - 2:1

Napadač Turske Jildirim na klupi za rezerve je dobio crveni karton.

90+3' Tosun je dobio žuti karton - 2:1

Tosun je zbog prigovora sudiji Turpanu dobio žuti karton. Sporna je bila situacija kod faula Čalhanoglua nad Damfrisom.

Žuti karton je dobio i Vinčenco Montela.

90+1' Napetost ne prestaje, Verbrugen održava postojeći rezultat - 2:1

Imali su još jednu priliku fudbaleri Turske, ali je Verbrugen, golaman Holandije sprečio izjednačenje. Tosun je bio najbliži lopti i uputio je udarac pravo u čuvara mreže Holandije.

90' Još pet minuta igre do kraja meča - 2:1

Turpan je dodelio pet minuta zaustavnog vremena.

90' Napadaju Turci, ali je vremena sve manje - 2:1

Turska je preuzela inicijativu i neretko su svi igrači sem golamana na polovini Holandije. Vreme neumitno teče i sve ga je manje, ali se Turci ne predaju.

89' Ajhan je napustio igru - 2:1

Ajhan je izašao, a igraće Kiličsoj.

87' Još jedna dvostruka promena u timu Holandije - 2:1

Depaj i Simons su izašli iz igre, a nastupiće Frimpong i Zirkeze.

85' Holanđani ne dozvoljavaju Turcima gol - 2:1

Veliki pritisak Turaka, ali su Holanđani bili izuzetno pribrani i odbranili su svoj gol. Nema ništa od izjednačenja. Van de Ven je maestralno blokirao udarac rivala.

81' Akajdin na nosilima - 2:1

Strelac prvog gola na meču Samet Akajdin je na nosilima izašao iz igre, zbog povrede koju je zadobio. Umesto njega igraće Tosun, a meč je završen i za Muldura umesto koga će igrati Zeki Čelik.

77' Dvostruka promena u timu Turske - 2:1

Kenan Jildiz i Salih Ozčan su izašli, a igraće Kerem Artukoglu i Okaj Jokuslu.

76' GOOOOOOOOOOL! KODI GAKPO - 2:1

Protiv Kodija Gakpa leka nema. Iz drugog plana je stigao napadač Holandije i uspeo da zatrese mrežu, četvrti put na ovom prvenstvu Evrope. Gakpo je sada prvi strelac na Evru.

73' Dvostruka promena u Holandiji - 1:1

Ake i Rejnders su napustili teren, Van de Ven i Verman će igrati u nastavku meča.

70' GOOOOOOOOOOOOOL! Holandija je stigla do izjednačenja - 1:1

Urodili su plodom neprestani napadi Holandije. Stefan de Fraj je postigao gol posle prekid igre. Depaj je izveo korner, ali samo do Šutena koji mu je vratio loptu, a napadač je centrirao do strelca kome nije bilo teško da zatrese mrežu Turske.

66' Sve šanse Turske dolaze posle prekida - 0:1

Već je napomenuto da su Turci najopasniji iz kontranapada i posle prekid igre. Holandija je imala prilike da se uveri u to, dva igrača su dobila žute kartone, Ake i Van Dajk posle prodora turskih fudbalera, a Akjadin je postigao vodeći i jedini gol za sada upravo posle akcije nakon prekida.

64' Van Dajk dobio žuti karton - 0:1

Kapiten Holandije je dobio žuti karton zbog starta nad Jilmazom na desnoj strani prilikom prodora.

61' Holandija napada, Turska se brani - 0:1

Neprestani napadi Holandije ne donose rezultat timu Ronalda Kumana. Turci veoma dobro zatvaraju prazan prostor i nedozvoljavaju protrčavanja iza leđa. Sve deluje jako naelektrisano. Publika je na nogama, a Turaka je više, svi zvižde dok Holanđani kombiniju ispred šesnesterca Turske.

56' Guler je pogodio stativu iz slobodnog udarca - 0:1

Želeo je mladi Arda Guler da iznenadi golmana Holandije i umalo nije uspeo u toj nameri, pogodio je stativu sa 26 metara udaljenosti. Poslao je loptu tik iznad zemlje.

54' Ake dobio žuti karton - 0:1

Guler je bio u naletu ka golu Holandije, ali ga je faulirao Natan Ake koji je zbog starta dobio žuti karton.

50' Holandija ima inicijativu, ali ne i realizaciju - 0:1

Holandija je imala reakciju na početku drugog poluvremena protiv Austrije. Navijači narandžastih sigurno ne žele isti ishod. Turska igra zaista impresivno u defanzivi, samo je pitanje koliko Montelini igrači imaju snage da izdrže napade rivala.

Počelo je drugo poluvreme - 0:1

Ronald Kuman je napravio promenu u timu, izašao je Bergvajn, a ušao je Vut Veghorst. Ovom promenom, Holandija želi da bude opasnija u napadu, izašao je vezni, a igraće napadač.

Kraj prvog poluvremena, Holandija - Turska - 0:1

Posle agresivnog početka, u kome je izgledalo da će Holandija doći do vođstva, pravac igre se promenio. Vezisti Holandije nisu pronalazili malo prostora za proigravanje napadača. Turska je uspela da pomeri fokus igre iz defanzive u napad. Ne računajući prvih nekoliko minuta, Gakpo i Depaj jednostavno nisu bili dovoljno uključeni u igru Holandije.

45' Još dva minuta igre u prvom poluvremenu - 0:1

Klemon Turpan je dodelio dva minuta zaustavnog vremena u prvom poluvremenu.

40' Holandija bez odgovora - 0:1

Selekcija Holandije je briljirala na početku meča, ali je nakon primljenog gola bez prave reakcije. Igrači se veoma loše kreću, odnosno odlično ih zatvaraju protivnički fudbaleri.

35' GOOOOOOOOOL! Turska vodi preko Akajdina - 0:1

Još jedan gol Turske posle prekid igre. Defanzivac Samet Akajdin je strelac vodećeg gola za Tursku. Asistent je Arda Guler, mladi fudbaler Real Madrida.

Loša postavka u defanzivi Holandije kažnjena je primljenim golom. Ovo je samo posledica igre selekcije Turske koja gradativnom igrom pravi sjajan rezultat. Akajdin je treći defanzivac tima koji je postigao gol na ovom šampionatu.

Pre njega precizni su bili Muldur jednom i Demiral dva puta.

30' Žuti karton za Simonsa - 0:0

Ćavi Simons je dobio žuti karton zbog neopreznog starta nad Mertom Muldurom.

30' Gradativna igra Turske - 0:0

Čini se kao da su fudbaleri Holandije započeli meč s ciljem da što pre postignu gol, ali u tome ih je omela sjajna odbrana Turske. Ekipa Vinčenca Montele je sjajno neutralisale sve napade rivala i potom podizala nivo igre, a onda je usledio pad ritma na meču.

To je deo plana Turske, posmatrajući sve prethodne mečeve, može se reći da uvek izlaze s jasnim ciljem, da postignu gol kada protivnik to najmanje očekuje - iz prekida ili kontranapada.

26' Turska pokušava da uspori ritam - 0:0

Obe reprezentacije su veoma oprezne u odbrani. Turska pokušava da uspori tempo igre i traži dugim loptama kontru kojom bi stigli do gola protiv Holandije.

Daljina, dim i prašina iza Gakpa

Kadioglu je karijeru počeo u Holandiji

Ferdi Kadioglu rođen je u Holandiji, u Arnhemu, igrao je u Najmengenu 2008. godine Debitovao je za seniore u avgustu 2016. i postigao 12 golova na 70 utakmica u svim takmičenjima, pre nego što je potpisao za Fenerbahče.

20' Igra od šesnaesterca do šesnaesterca - 0:0

Ekipe kreiraju, ali ne realizuju akcije. Igra se odvija od šesnaesterca do šesnesterca, golmani su bezbedni, pojviše zbog odlične odbrane timova.

Holandija je strpljiva u kreaciji akcija, dok se Turska veoma brzo transformiše iz defanzive u napad. Najubojitije oružje Turske su kontranapadi i igra iz prekida.

11' Brza igra na obe strane - 0:0

Viđen je obrazac utakmice u uvodnim minutima, Holandija želi što brže da dođe do poslednje trećine terena na kojoj se Turska brani. U tim pokušajima Turci ih spremno čekaju, a onda im uzvraćaju brzom tranzicionom igrom.

Dinamična igra i veoma raznovrsni napadi krase Holandiju.

8' Inicijativa na strani Holandije - 0:0

Odlična transformacija igre selekcije Holandije. Prilikom pozicionih napada trojica igrača ostaju u odbrani, dok prilikom napada rivala tim Ronalda Kumana formira liniju od pet fudbalera u defanzivi.

Turska najčešće pokušava da prebaci vezni red, lopte uglavnom idu na Jildiza, mladog igrača Juventusa.

Sasvim je jasno ko će kakvu igru forsirati na ovom meču - Turci u tranziciji, dok će Holanđani želeti što veći posed i inicijativu.

4' Sadržajan početak meča - 0:0

Holanđani su ofanzivno otvorili duel protiv Turaka koji su postavili defanzivnu formaciju. Zanimljivi su pokušaji Holandije, prvo su preko Memfisa Depaja insistirali da dođu do šesnaesterca rivala, a potom su sa leve strane na kojoj se nalaze Kodi Gakpo i Ćavi Simons imali prodore.

Turci su sjajno organizovani u odbrani i ne dopuštaju igru između zadnje linije i veznog reda.

1' Počeo je meč - 0:0

Prvi udarac sa centra terena na Olimpijskom stadionu u Berlinu izveli su fudbaleri Holandije.

Erdogan ispunio obećanje

Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan i njegova supruga Emine pratiće meč između Holandije i Turske u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Berlinu.

"Upoznaj se s loptom. Budi intiman, krajnje intiman s njom"

Tim Turske za meč protiv Holandije

Sastav Holandije za duel protiv Turske

Poslednji par četvrtfinala

Fudbaleri Španije i Francuske igraće polufinale Evropskog prvenstva. Španija je pobedila Nemačku, dok je Francuska savladala Portugaliju.

Još dva mesta ostala su za drugi polufinalni par, a četiri je kandidata. Današnji dan na Evru otvaraju Engleska i Švajcarska, a zatvaraju ga Holandija i Turska.