субота, 14. децембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Епархија рашко-призренска СПЦ поднела Основном јавном тужилаштву у Приштини кривичну пријаву против Сељима Пацолија због изазивања раздора и нетрпељивости
Хроника

Епархија рашко-призренска СПЦ поднела Основном јавном тужилаштву у Приштини кривичну пријаву против Сељима Пацолија због изазивања раздора и нетрпељивости

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 14. децембар 2024.

Епархија рашко-призренска Српске православне цркве поднела је у петак Основном јавном тужилаштву у Приштини кривичну пријаву против брата председника "Нове косовске алијансе" (АКР) Беџета Пацолија, Сељима, високог функционера те партије због кривичног дела изазивања раздора и нетрпељивости.

СПЦ је у саопштењу навела да је Селим Пацоли на свом Фејсбук профилу у две одвојене објаве позвао најпре на спровођење акције "Олуја" против српског становништва – термин који за српски народ недвосмислено означава етничко чишћење.

У другој објави отишао је и корак даље, износећи тешке оптужбе против Српске Православне цркве, означивши је као "главног подстрекача" наводних "четничких банди" које су, како Пацоли тврди, "на православни празник убијале и спаљивале".

"Наша Црква на Косову и Метохији је континуирано била против сваког насиља и чак се активно ангажовала на помоћи онима који су страдали без обзира на етичко или верско порекло, што су више пута потврдили многи угледни међународни представници. Овакве грубе оптужбе су стога отворени језик мржње од стране једног политичара и груба клевета која позива на насиље", наводи се у саопштењу СПЦ.

СПЦ посебно забрињава чињеница да су ове изјаве наишле на одјек искључиво у српској јавности, док су у осталим круговима "косовског" друштва дочекане ћутањем – што сведочи о томе да су слични инциденти постали толико уобичајени да више и не изазивају пажњу.

Саопштењем СПЦ упућује позив међународним актерима да реагују и помно прате поступање "косовских" институција, посебно правосудних, наводећи да би изостанак казне, односно изрицање неприхватљиво благих санкција, послужило као прећутно одобрење за даље ширење мржње и стварање атмосфере погодне за нове злочине над Србима и Српском православном црквом.

(РТ Балкан)

 
Пристигли коментари (0)
Пошаљите коментар

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер