Početna strana > Hronika > Dmitrij Medvedev: Vežbe NATO u Gruziji predstavljaju otvorenu provokaciju
Hronika

Dmitrij Medvedev: Vežbe NATO u Gruziji predstavljaju otvorenu provokaciju

PDF Štampa El. pošta
četvrtak, 30. april 2009.

MOSKVA – Vežbe NATO-a u Gruziji predstavljaju otvorenu provokaciju jer ih ne treba održavati tamo gde je nedavno bio rat, izjavio je ruski predsednik Dmitrij Medvedev.

„Koliko god nas ubeđivali u suprotno, vežbe NATO-a su otvorena provokacija”, rekao je ruski predsednik posle potpisivanja sporazuma sa predsednicima Južne Osetije i Abhazije, Eduardom Kakojtijem i Sergejom Bagapšom, o čuvanju granica tih otcepljenih gruzijskih autonomija.

Medvedev smatra da je odgovornost za moguće negativne posledice vežbi na onima koji su doneli odluku o održavanju provokativnih manevara, preneo je Itar-Tas.

Ruski predsednik je upozorio da su provokacije Gruzije prema Južnoj Osetiji i Abhaziji moguće i da ih treba sprečiti.

„Oštro, odlučno suprotstavljanje sličnim aktima agresije jedan je od najvažnijih zadataka”, istakao je on.

Medvedev je rekao da će sve aktivnosti koje bude planirala ili preduzimala Gruzija kao jačanje kursa usmerenog na ponovnu militarizaciju zemlje i „besmisleno jačanje vojne komponente”, Rusija smatrati kao mere koje su u suprotnosti sa šest principa koji su usaglašeni radi rešavanja sukoba sa Južnom Osetijom.

Vežbe NATO-a u okviru programa Partnerstvo za mir biće održane od 6. maja do 1. juna.

Ruski mediji preneli su da je Moldavija odustala od učešća.

(Tanjug)

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner