петак, 30. август 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Дмитриј Медведев: Природна богатства западне Украјине немају велику вредност. Главна база ресурса су били ЛНР и ДНР, због чега Кијев заједно са Западом инсистира на Донбасу
Хроника

Дмитриј Медведев: Природна богатства западне Украјине немају велику вредност. Главна база ресурса су били ЛНР и ДНР, због чега Кијев заједно са Западом инсистира на Донбасу

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 30. август 2024.

Разлог због којег кијевски неонацисти толико желе да врате Донбас, у чему их толико подржавају и "све бесне животиње које данас чувају западни свет", укључујући и "полумртвог пса Бајдена", врло је баналан – у питању је новац, написао је на Телеграму заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев.

Он је потребан и "лоповској криминалној клики Зеленског, која је довела економију умируће земље (Украјине) до катастрофе и самим спонзорима који су као паразити на распадајућем телу Украјине".

"Ови други су много потрошили на туђи рат, а то нервира народе њихових земаља. Значи, потребан је 'пејбек'. И ствар није у болесном кокаинском дечаку у прљаво зеленој мајици. Малог ускоро више неће бити, али ће дуг остати. А он ће морати да се отплати са каматом. Међутим, празна каса неонацистичке државе неће се сама попунити. Њени покровитељи то веома добро разумеју", објашњава Медведев.

Њихов циљ, како каже, никако није да учине нешто на корист "несрећног украјинског народа, до којег им никада није ни било стало".

"Приступ минералним ресурсима – то је оно што може да надокнади токове неповратног новца који се 'топе' пред нашим очима док га корумпирани олош у Кијеву краде без краја", објашњава бивши председник Русије.

Медведев подсећа да се вредност ресурса западне Украјине процењује на свега 723 милијарде долара, док вредност националног богатства Донбаса износи скоро половину укупног националног богатства бивше Украјине.

"Размислите: према отвореним подацима, укупна вредност украјинских минералних ресурса процењује се на скоро 14,8 билиона долара. Притом, 7,3 билиона долара односи се на Луганску и Доњецку Народну Републику. Односно, скоро половина националног богатства бивше Украјине је Донбас! Ресурси Крима, Запорошке и Херсонске области, које су се вратиле у склоп Русије, процењују се на још 821 милијарду долара. Све ово чини скоро 63 одсто лежишта угља бивше Украјине, 42 одсто налазишта метала и 33 одсто ретких земних метала и других важних материјала, укључујући литијум", наводи Медведев.

Према његовим речима, управо због тога Украјинци покушавају да по сваку цене врате Донбас, не водећи рачуна о животима обичних Украјинаца, који, како каже, "за њих више немају значај". Истог става се, додаје, придржавају и "западни паразити који без гриже савести захтевају од својих подређених да ратују до последњег Украјинца".

"Они већ директно и без оклевања говоре о таквим плановима. Као, мораћете врло брзо да отплатите своје дугове. Блиски другар бивше Украјине дебели црв, сенатор Грејем, недавно је назвао украјинске минералне ресурсе 'критично важним', које, ако победи (Украјина), могу да користе и она и Запад. Па, сасвим искрено, без претварања!", написао је Медведев.

Ипак, бивши председник Русије закључује, да без обзира на сва средства која "западни лешождери" дају својој "кијевској копилади", чињеница је да је економска основа украјинске државности урушена.

"Извор ресурса који су бандеровска створења незаконито стекла крајем 20. века вратио се у своју матичну земљу. Више немају на основу чега да живе као паразити. Обилна западна помоћ ускоро ће се завршити. Остало им је веома мало свога. А онда ће уследити само брзо распадање и неизбежни распад...", закључује Медведев.

(РТ Балкан)

 
Пошаљите коментар

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер