Početna strana > Hronika > Brisel: Odbojkašice Srbije osvojile srebro na Evropskom prvenstvu, poražene su u finalu od Turske 2:3 (27:25, 21:25, 25:22, 22:25, 13:15)

nedelja, 03. septembar 2023.

Odbojkašice Srbije poražene su od Turske u Briselu 2:3 (27:25, 21:25, 25:22, 22:25, 13:15) u finalnom meču na Evropskom prvenstvu.

Druga meč lopta za Tursku - 13:14

Buša blokom ne dozvoljava Turskoj da iskoristi prvu meč loptu, a posle tjm-aut Gvidetija protivnik će imati novu.

Poen prednosti za Turkinje - 12:13

I dalje Turska ima prednost, ali Santareli ne prepušta ništa slučaju i traži tajm-aut.

Turska vodi 10:12

Posle uspešnog čelendža, Turkinje dobijaju i poen iz bloka i imaju dva poena prednosti u završnici petog seta.

Nerešeno u petom setu - 10:10

Neizvesnost dostiže vrhunac, izjednačeno je u odlučujućem setu.

Srbija dolazi do preokreta - 7:6

Odlični napadi Tijane Bošković i dobra igra u odbrani donose preokret srpskom timu.

Turkinje vode u odlučujućem setu - 2:4

Bolji početak Turkinja u petom setu, dva poena prednosti na startu odlučujućeg dela igre.

Turska dolazi do izjednačenja u setovima 2:2 (22:25)

Turska je za dobru igru u četvrtom setu nagrađena izjednačenjem - šampiona Evrope odlučiće taj-brejk.

Turska stiže do set lopte - 21:24

Greškom Maje Aleksić Turska dolazi do prve set lopte u četvrtom setu.

Novi tajm-aut za Gvidetija.

Turkinje bliže osvajanju četvrtog seta - 19:21

Ima Turska dva poena prednosti pred završnicu četvrtog seta, tajm-.autom reaguje Gvideti.

Sada Turska ima prednost - 16:17

Pomeren je prijem srpskog tima, samim tim otežan i napad, pa Turska dolazi do preokreta u četvrtom setu.

Srbija vodi 13:12

Neizvesnost u četvrtom setu, Srbija ima minimalnu prednost.

Srbija stiže do izjednačenja - 8:8

Dobra igra srpskog tima u odbrani pomaže da Tijana u napadu dođe do lakih poena, a Srbija do izjednačenja.

Prednost Turske na startu četvrtog seta - 2:5

Kao i u prošlom setu, Turkinje na početku četvrtog seta dolaze do prednosti.

Srbija osvaja treći set 25:22 - 2:1 u setovima!

Neverovatna serija srpskog tima - Turkinje su vodile 15:9, ali svetske šampionke se nikada ne predaju.

Srbiji jedan set nedostaje za osvajanje titule šampipnki Evrope.

Izjednačenje u trećem setu - 19:19

Stigle su srpske odbojkašice šest poena prednost koje su imale Turkinje, ulazimo u neizvestan finiš trećeg seta.

Prepolovnjena prednost Turske - 15:18

Dobar period igre srpskog tima koji prilazi na samo tri poena minusa.

Katarina Lazović je unela živost sa klupe, srpske odbojkašice se ne predaju.

Turska čuva prednost u trećem setu - 9:15

Ima Turska šest poena prednosti na sredini trećeg seta.

Gvideti je zamenio tehničarke, umesto Maje Ognjenović u igri je Bojana Drača, a sada reaguje i tajm-autom.

Turska beži na 6:10

Serija snažnih servisa Melise Vargas, pa greška Tijane Bošković donose Turskaoj četiri poena prednosti u trećem setu.

Turska vodi 6:7

Imala je Srbija četiri napada u jednom poenu, koji na kraju pripada Turskoj.

Izjednačeno i na startu trećeg seta - 3:3

Nijedna ekipa nije vezala dva poena na početku trećeg seta - 3:3.

Turska dolazi do izjednačenja u setovima - 21:25

Malo je nedostajalo da Srbija uhvati priključak, ali as servisom Melise Vargas Turska dolazi do izjednačenja u setovima - 1:1.

Srbija prilazi na 19:22

Imale su Turkinje pet poena prednosti, ali posle as servisa Tijane Bošković Santareli traži tajm-aut.

Rasplasmala se borba u Briselu, turski tim igra fantastično u polju, ali ni Srbija se ne predaje bez borbe.

Velika prednost za Turkinje u završnici drugog seta - 16:20

Srbija u završnicu drugog seta ulazi sa četiri poena minusa, poslednji pokušaj Gvidetija da savetima utičen na igru srpskih odbojkašica.

Turska održava vođstvo u drugom setu - 15:17

Turska čuva stečenu prednost, ali deluje da je krizni period u igri srpskog tima iza nas.

Srbija gubi u drugom setu - 10:13

Dekoncentracija na prijemu servisa u srpskom timu doprineo je da Turska stigne do tri poena prednosti na sredini drugog seta.

Gvideti mora da reaguje tajm-autom.

Turska dolazi do prednosti - 6:8

Nedostatak komunikacije u srpskom timu donosi Turskaoj dva poena prednosti u početnoj fazi drugog seta.

Izjednačeno na startu drugog seta - 3:3

Izjednačen početak i drugog dela igre, smeč Tijane Bošković završio je u turskom polju - lopta je milimetar kačila liniju.

Srbija osvaja prvi set 27:25!

Još jedna greška Turkinja prilikom smeča donosi Srbiji prvi set - 27:25.

Prva set lopta za Srbiju - 26:25

Srpske odbojkašice spasile su dve set lopte Turkinja i posle greške Vargasove imaju prvu priliku da dođu do seta.

Tajm-aut za Santarelija.

Ko će prvi do set lopte - 23:23

Izjednačen meč ulazi u neizvesnu završnicu, ko osvoji sledeći poen doći će do set lopte.

Poen prednosti za srpski tim - 19:19

Imala je Srbija tri poena prednosti, ali u završnicu prvog seta ulazi se sa nerešenim rezultatom.

Prvi tajm-aut na meču traži selektor Srbije Đovani Gvideti.

Srbija vodi 16:14

Dve lopte zaredom Turkinje pucaju u aut, Srbija dolazi do dva poena prednosti.

Tajm-aut traži selektor Turske Danijele Santareli, nekadašnji šef stručnog štaba srpske reprezentacije.

Nerešeno na sredini prvog seta - 13:13

Igra se poen za poen, nijedna od ekipa ne uspeva da stekne prednost veću od dva poena, izuzetno neizvesno finale za sada.

Ponovo egal u prvom delu - 9:9

Serija dobrih blokova srpskog tima vraća egal u prvom setu.

Turska vodi 5:7 u prvom setu

Povela je Srbija 5:3, ali usledila su 4 uzastopna poena turskog tima.

Izjednačen početak meča - 3:3

Izjednačeno na startu, Turkinje pokušavaju jakim servisima da dođu do prednosti, ali su već napravile dve greške iz početnog udarca.

Počelo je finale u Briselu

Servisom Maje Ognjenović počeo je meč u Briselu.

Početna postava Srbije

Srbija utakmicu počinje u sledećoj postavi: tehičar Maja Ognjenović, korektor Tijana Bošković, primači servisa Bianka Buša i Sara Lozo, srednji blokeri Mina Popović i Jovana Stevanović i libero Aleksandra Jegdić.

Intoniraju se himne u Briselu

Intoniraju se himne Srbije i Turske u dvorani u Briselu, uskoro će početi meč.

Odbojkašice dve ekipe izlaze na teren

U dvorani u Briselu u toku je predstavljanje odbojkašica Srbije i Turske.

Tradicija na strani Srbije

Neverovatno zvuči podatak da su Turkinje na poslednjih 25 utakmica na Evropskim prvenstvima doživele samo četiri poraza, a sva četiri došla su od selekcije Srbije.

Srbija u šestom finalu na poslednjih devet Evropskih šampionata

Odbojkašice Srbije igraju šesto finale Evropskih šampionata od 2007. godine, a za to vreme osvojile su tri zlatne, dve srebrne i jednu bronzanu medalju.

Srbija je ostala bez odličja 2009. (sedmo mesto) i 2013. godine (četvrto mesto).

Bronza za Holanđanke

Holandija je savladala Italiju 3:0 u borbi za treće mesto na turniru, pa su šampionke sa prethodnog Evropskog prvenstva ostale bez odličja.

Repriza finala iz 2019. godine

Pre četiri godine iste dve selekcije borile su se za zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu, a finalni meč igran je u prepunoj dvorani u Ankari.

Srbija je tada trijumfovala 3:2 u setovima u utakmici koja je sigurno bila jedna od najkvalitetnijih u najuzbudljivijih u istoriji ženske odbojke.

Očekivanja iz srpskog tabora pred meč za zlato

Put Srbije i Turske do finala

Srbija protiv Turske za titulu šampiona Evrope

U finalu Evropskog prvenstva, čija završnica se igra u Briselu, sastaju se Srbija i Turska - jedine dve selekcije koje nisu doživele poraz na turniru.