Početna strana > Hronika > Beograd: Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Irsku rezultatom 3:2 u prvom meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine

sreda, 24. mart 2021.

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Irsku, rezultatom 3:2, u prvom meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Uz dosta muke, strepeći u poslednjim minutima zbog kiksa, Srbija je došla do početna tri boda – najviše zahvaljujući Aleksandru Mitroviću. Napadač Fulama, koji je postao rekorder državnog tima po broju golova (38), ušao je posle sat vremena igre i sa dva gola u rasponu od sedam minuta skoro pa rešio sve dileme.

Kraj meča

86` GOL! Irska je smanjila na 3:2

Loša komunikacija u zadnjoj liniji, Kolins je iskoristio grešku Stefana Mitrovića i smanjio rezultat.

76` GOL! Novi gol Mitrovića

Strahinja Pavlović je maestralno oduzeo loptu, izneo i dodao Tadiću, ovaj "zavrnuo" pred gol, gde je najviši Aleksandar Mitrović, koji glavom postiže svoj drugi gol.

70` GOL! Kakav gol Aleksandra Mitrovića!

Neverovatan pogodak postigao je Aleksandar Mitrović!

Lobovao je protivničkog golmana sa više od 20 metara.

Srbija vodi sa 2:1.

63` Dvostruka promena u ekipi Srbije

Aleksandar Mitrović i Nemanja Maksimović su na terenu, umesto Račića i Đuričića.

63` Dobar udarac Milenkovića

Probao je Milenković sa distance, lopta je prošla pored stative. Malo je nedostajalo da je Vlahović dodirne i sprovede u mrežu.

58` Klark je pokušao posle kornera

Klark je probao glavom, ali nije bio precizan.

52` Irci traže penal, dobili su korner

Irci traže penal zbog uklizavanja Mitrovića, ali je start bio čist i gosti dobijaju korner.

51` Vlahović postiže gol iz ofsajda

Vlahović je još jednom matirao golmana gostiju, ali iz ofsajda.

45` Počeo je drugi deo igre

Jedna izmena na poluvremenu - Kostić je u igri umesto Mladenovića.

Poluvreme

44` Još jedna šansa za Đuričića

Odlično je Tadić proigrao Đuričića, ovaj snažno šutirao, ali golman Irske odbranio. Novi korner.

43` Velika prilika za Đuričića

Najbolji napad "orlova" od početka meča, Đuričić je šutirao, ali je izblokiran. Korner za Srbiju.

40` GOL! Vlahović je izjednačio

Dobar napad Srbije, Tadić je glavom spustio loptu za Vlahovića, a napadač "viole" preciznim udarcem doneo Srbiji izjednačenje.

32` Tadić je pokušao da uposli Đuričića

Dobro dodavanje Tadića, malo je falilo Đuričiću da dođe do lopte i proba da šutne na gol.

18` GOL! Irska vodi

Braun je nadskočio Mladenovića i glavom smestio loptu u mrežu.

Irska vodi sa 1:0.

12` Inicijativa Srbije

"Orlovi" imaju loptu, imaju inicijativu, ali za sada nema izglednih šansi.

7` Prilika za Pavlovića

Pavlović je probao glavom posle kornera, ali samo korner za Srbiju, treći zaredom.

1` Počeo je meč ...

20:40 - Igrači su na terenu

Fudbaleri su na terenu, sledi intoniranje himni.

19:51 - Italijan deli pravdu

Glavni arbitar je Davide Masa iz Italije.

Fudbalske selekcije Srbije i Republike Irske igraju treći kvalifikacioni meč u Beogradu u bliskoj istoriji, oba prethodna puta naš nacionalni tim završio je na velikom takmičenju.

Fudbalska selekcija Irske već neko vreme ne pripada vrhu evropskog fudbala. Poslednji trijumf u zvaničnim mečevima Irci zabeležili u junu 2019. godine, a u poslednjih sedam utakmica nisu postigli ni gol.

19:32 - Počinje Piksijeva era na kormilu Srbije

Fudbalska selekcija Srbije utakmicom protiv Republike Irske počinje novo poglavlje, sa novim selektorom i ne toliko novom ekipom.

19:27 - Sastav Irske:

Travers, Kolman, O'Šej, Klark, Stivens, Molumbi, Kulen, Braun, Doerti, Robinson, Konoli.

19:26 - Sastav Srbije:

Dmitrović, Milenković, Stefan Mitrović, Pavlović, Gajić, Lukić, Račić, Mladenović, Tadić, Đuričić, Vlahović.