недеља, 21. јул 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Београд: Фудбалска репрезентација Србије савладала је Ирску резултатом 3:2 у првом мечу квалификација за Светско првенство у Катару 2022. године

среда, 24. март 2021.

Фудбалска репрезентација Србије савладала је Ирску, резултатом 3:2, у првом мечу квалификација за Светско првенство у Катару 2022. године.

Уз доста муке, стрепећи у последњим минутима због кикса, Србија је дошла до почетна три бода – највише захваљујући Александру Митровићу. Нападач Фулама, који је постао рекордер државног тима по броју голова (38), ушао је после сат времена игре и са два гола у распону од седам минута скоро па решио све дилеме.

Крај меча

86` ГОЛ! Ирска је смањила на 3:2

Лоша комуникација у задњој линији, Колинс је искористио грешку Стефана Митровића и смањио резултат.

76` ГОЛ! Нови гол Митровића

Страхиња Павловић је маестрално одузео лопту, изнео и додао Тадићу, овај "заврнуо" пред гол, где је највиши Александар Митровић, који главом постиже свој други гол.

70` ГОЛ! Какав гол Александра Митровића!

Невероватан погодак постигао је Александар Митровић!

Лобовао је противничког голмана са више од 20 метара.

Србија води са 2:1.

63` Двострука промена у екипи Србије

Александар Митровић и Немања Максимовић су на терену, уместо Рачића и Ђуричића.

63` Добар ударац Миленковића

Пробао је Миленковић са дистанце, лопта је прошла поред стативе. Мало је недостајало да је Влаховић додирне и спроведе у мрежу.

58` Кларк је покушао после корнера

Кларк је пробао главом, али није био прецизан.

52` Ирци траже пенал, добили су корнер

Ирци траже пенал због уклизавања Митровића, али је старт био чист и гости добијају корнер.

51` Влаховић постиже гол из офсајда

Влаховић је још једном матирао голмана гостију, али из офсајда.

45` Почео је други део игре

Једна измена на полувремену - Костић је у игри уместо Младеновића.

Полувреме

44` Још једна шанса за Ђуричића

Одлично је Тадић проиграо Ђуричића, овај снажно шутирао, али голман Ирске одбранио. Нови корнер.

43` Велика прилика за Ђуричића

Најбољи напад "орлова" од почетка меча, Ђуричић је шутирао, али је изблокиран. Корнер за Србију.

40` ГОЛ! Влаховић је изједначио

Добар напад Србије, Тадић је главом спустио лопту за Влаховића, а нападач "виоле" прецизним ударцем донео Србији изједначење.

32` Тадић је покушао да упосли Ђуричића

Добро додавање Тадића, мало је фалило Ђуричићу да дође до лопте и проба да шутне на гол.

18` ГОЛ! Ирска води

Браун је надскочио Младеновића и главом сместио лопту у мрежу.

Ирска води са 1:0.

12` Иницијатива Србије

"Орлови" имају лопту, имају иницијативу, али за сада нема изгледних шанси.

7` Прилика за Павловића

Павловић је пробао главом после корнера, али само корнер за Србију, трећи заредом.

1` Почео је меч ...

20:40 - Играчи су на терену

Фудбалери су на терену, следи интонирање химни.

19:51 - Италијан дели правду

Главни арбитар је Давиде Маса из Италије.

Фудбалске селекције Србије и Републике Ирске играју трећи квалификациони меч у Београду у блиској историји, оба претходна пута наш национални тим завршио је на великом такмичењу.

Фудбалска селекција Ирске већ неко време не припада врху европског фудбала. Последњи тријумф у званичним мечевима Ирци забележили у јуну 2019. године, а у последњих седам утакмица нису постигли ни гол.

19:32 - Почиње Пиксијева ера на кормилу Србије

Фудбалска селекција Србије утакмицом против Републике Ирске почиње ново поглавље, са новим селектором и не толико новом екипом.

19:27 - Састав Ирске:

Траверс, Колман, О'Шеј, Кларк, Стивенс, Молумби, Кулен, Браун, Доерти, Робинсон, Коноли.

19:26 - Састав Србије:

Дмитровић, Миленковић, Стефан Митровић, Павловић, Гајић, Лукић, Рачић, Младеновић, Тадић, Ђуричић, Влаховић.