Početna strana > Hronika > Beograd: Fudbaleri Srbije odigrali su nerešeno 2:2 (0:2) sa Portugalijom, u drugoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine

subota, 27. mart 2021.

Fudbaleri Srbije pokazali su veliko srce, borbenost i karakter i odigrali nerešeno 2:2 sa Portugalijom, u drugoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine. Reprezentativci Srbije su protiv aktuelnog evropskog šampiona odigrali dva potpuno različita poluvremena i uspeli da nadoknade minus od dva gola, čime su zadržali prvo mesto na tabeli grupe A.

Tok utakmice:

90+4' Kraj utakmice! Srbija – Portugalija 2:2!

90+3' Sudije pomogle Srbiji, Ronaldu nije priznat gol!

Velika sreća za naše igrače koji su mogli da izgube, posle katastrofalne reakcije Dmitrovića. Ronaldo je u četvrtom minutu nadoknade uspeo da pogodi gol, lopta je prešla liniju, pre nego što je Stefan Mitrović izbio. Sudije nisu videle i Kristijano se toliko razbesneo da je izašao sa terena.

90+2' Crveni karton za Milenkovića!

Neoprezan je bio Nikola Milenkovića, koji je posle izgubljene lopte đonom startovao na Danila i zasluženo dobio crveni karton. Neće ga biti protiv Azerbejdžana u utorak.

87' Šansa i za Jovića u finišu susreta

Utakmicu je završio i Aleksandar Mitrović, koji je nešto ranije dobio žuti karton. Na terenu će u finišu biti napadač Luka Jović.

81' Kraj utakmice za Tadića

Umorio se srpski kapiten i bilo je očigledno da više ne može. Umesto njega, poslednjih 10 minuta odigraće Filip Đuričić.

76' Šut Ronalda, ponovo bez opasnosti

Najbolji igrač Portugalije još jednom je pokušao sa distance i opet bio neprecizan.

71' Ristić menja Kostića

Treća izmena u redovima Srbije, Ristić na terenu umesto Kostića.

65' Maestralni Radonjić umalo do preokreta

Radonjić nastavlja da muči čuvare na desnoj strani, sada je probio kada je prodao "tunel" Kanselu i šutirao, ali pravo u Lopesa.

60' GOOOL! Srbija izjednačila na 2:2!

Kakav pogodak srpskih fudbalera!

"Orlovi" su potpuno zasluženo izjednačili i za 15 minuta anulirali sve loše u prvom poluvremenu. Nakon napada rivala, usledila je strašna kontra koju je povukao SMS, a onda Tadić proigrao Radonjića na desnoj strani.

DŽoker Srbije je zalomio, a onda proigrao Kostića koji je utrčao u kazneni prostor i krunisao sjajnu akciju za 2:2!

58' Ronaldo opet neprecizan iz slobodnjaka

Sada je imala sreće Srbija, šut Ronalda je pogodio živi zid i otišao u korner.

55' Srbija umalo izjednačila

Malo je nedostajalo da "orlovi" izjednače i brzo šokiraju rivala. Tadić je izveo korner, Sergej bio najviši na prvoj stativi, ali je njegov udarac završio malo pored gola.

54' Strašan udarac Dušana Tadića

Uhvatio je kapiten Srbije odličan poluvolej sa nekih 18 metara, lopta je išla pod prečku, ali je Lopes odlično odbranio.

52' Prvi žuti karton na utakmici

Dobija ga Bruno Fernandeš zbog faula nad Milenkovićem.

Mitrović postao rekorder po broju postignutih golova u nacionalnom dresu

Aleksandar Mitrović, fudbaler reprezentacije Srbije, postao je rekorder po broju postignutih golova u nacionalnom dresu.

Napadač reprezentacije Srbije Aleksandar Mitrović u 46. minutu kvalifikacionog duela protiv Portugalije postigao je gol za Orlove i na večnoj listi strelaca u državnom timu prestigao legendarnog Stjepana Bobeka.

Fudbaler Fulama upisao je 39. pogodak u reprezentativnom dresu, odnosno jedan više od nekadašnjeg asa Partizana i selekcije Jugoslavije.

Dvadesetšestogodišnji napadač je 2013. debitovao za državni tim i u 63 utakmice postigao je 39 golova.

Iza Mitrovića i Bobeka ostaju Milan Galić, Blagoje Marjanović i Savo Milošević sa po 37 golova.

46' GOOOL! Srbija smanjila na 2:1!

46' Počelo drugo poluvreme u Beogradu

45' Kraj prvog poluvremena, Srbija gubi 0:2 od Portugalije

44' Slobodnjak Ronalda preko gola

Idealna prilika za napadača Juventusa, pošto je oboren Bruno Fernandeš na nekih 20 metara. Ronaldo ipak šutira preko gola.

42' Prvi šut Srbije u okvir gola

Nažalost, došao je pred kraj poluvremena i to sa više od 35 metara. Mitrović je pokušao, pravo u golmana.

36' Gol! Portugalija vodi 2:0!

Srbija je nakratko popustila, a Portugalija još jednom organizovala fantastičnu akciju.

Kao i kod prvog pogotka, odlučujući potez napravio je Bernardo Silva koji se oslobodio čuvara i ostavio praznu desnu stranu Sedriku. Ovaj idealno ubacio na penal, odakle neometani Žota sjajno pogađa glavom – 0:2.

34' Težak sudar Mitrovića i Danila

Snažno je srpski napadač udario igrača Pari Sen Žermena na sredini, nije mogao da se zaustavi i, srećom, nije bilo težih posledica.

31' Prva konkretna prilika za "orlove"

Probudila se malo Srbija sredinom prvog poluvremena i vezala nekoliko dobrih akcija, pa je na red stigla i prva konkretna prilika. Kostić je još jednom ubacio, Vlahović šutirao iz ne baš lake situacije i prebacio prečku.

26' Opasan pokušaj Srbije, ali faul u napadu

Opet je desni bok taj koji pravi problema Portugaliji, i još jednom je centaršut završio na suprotnoj strani. U peterac je vratio Kostić, bila je dobra situacija za naš tim, pre nego što je Vlahović napravio faul nad Fonteom.

20' Portugalci "oterali" Srbiju od gola

Prvi pogodak uticao je na domaće igrače, koji su dozvolili rivalu da zagospodari terenom. Portugalci su organizovali nekoliko opasnih napada po desnoj strani, ali, srećom, bez opasnosti po gol Dmitrovića.

11' Gol! Portugalija je povela 1:0 protiv Srbije!

Vrlo brzo i poprilično jeftino Portugalci su došli do vođstva protiv "orlova", iako su bili ofanzivniji od početka.

Nakon još jedne akcije po levoj strani su kombinovali Ronaldo i Bernardo Silva. Vezista Mančester sitija je savršeno centrirao na drugu stativu, pogodio u glavu Dioga Žotu, koji je iza Milenkovića glavom sproveo u mrežu – 0:1.

8' Ronaldo promašio prvu veliku priliku

Umalo su Portugalci kaznili prvi pad koncentracije u igri Srbije. Pogrešili su naši defanzivci, iz drugog plana se ubacio Bernardo Silva, ali je srećom ostavio nešto lošiju povratnu Ronaldu. Lopta je Kristijanu išla malo iza leđa i on je loše šutirao sa nekih šest-sedam metara.

7' Odličan napad Srbije

Po desnom boku odlično je probio Lazović nakon dodavanja Tadića, pronašao na suprotnoj strani Kostića, ali je njegov pokušaj izblokiran.

3' Dmitrović reaguje ispred Ronalda

Prvi pokušaj imali su Portugalci, koji su iz dubine tražili Ronalda. Ubacio se najbolji igrač reprezentacije iza odbrane, ali je Dmitrović bio koncentrisan i izboksovao loptu.

1' Počela utakmica Srbije i Portugalije

Piksi održao obećanje, Srbija veoma ofanzivna

Formacija Srbije za duel sa Portugalijom.

Sastavi timova:

Srbija (3-4-1-2): Dmitrović –Milenković, S. Mitrović, Pavlović – Lazović, Gudelj, Milinković Savić, Kostić – Tadić – Vlahović, A. Mitrović

Portugalija (4-3-3): Lopes – Kanselo, Ruben Diaš, Fonte, Sedrik – Bruno Fernandeš, Seržo Oliveira, Danilo – Žota, Ronaldo, Bernardo Silva

Piksijevi puleni izazivaju Ronalda i ekipu, srce na terenu za novi kult reprezentacije

Na krilima pobede protiv Iraca (3:2) reprezentacija Srbije dočekuje Portugaliju u meču drugog kola Kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. U igri su nova tri boda za korak bliže ka Svetskom prvenstvu. Očekuje nas totalno drugačiji duel, pre svega zato što je u pitanju novi rival, evropski šampion predvođen jednim od najvećih fudbalera današnjice Kristijanom Ronaldom. Naša selekcija ima svoje adute. Svakako očekuje nas spektakl na stadionu Rajko Mitić.

Ronaldo ispunio san Borisu, ali i našem Todoru

Santoš: Došli smo u Beograd po pobedu

Selektor fudbalske reprezentacije Portugalije, Fernando Santoš, rekao je da njegova ekipa poštuje reprezentaciju Srbije, ali da je u Beograd došla da pobedi.

"Svesni smo kvaliteta srpskog tima i individualno Tadića, Milinković-Savića i drugih, da ne nabrajam... Verujem u samopouzdanje svog tima, verujem da ćemo veći imati posed lopte i da ćemo i mi napadati. Verujem u tešku utakmicu, ali i u želju za pobedom", istakao je Santoš.

Mitrović: Srbiji je mesto na Mundijalu

"Mi smo ovde svi zbog Srbije, igramo za grb, zastavu, potpuno je nevažno koliko ko minuta dobije, ko je starter ili rezerva. Samo je bitno da ostvarimo cilj, a to je da Srbiju odvedemo tamo gde joj je mesto, na Mundijal u Kataru", poručio je Aleksandar Mitrović.

Piksi pred duel sa Portugalijom

"Nećemo ništa menjati u pristupu, da, napašćemo Portugaliju. To nije nikakva tajna, to moji igrači znaju i igraćemo ofanzivno i hrabro. To nije nikakva pretnja, nego jednostavno ćemo tako igrati. Neće im biti lako protiv nas, siguran sam u to, očekujem otvoren 'fajt'. Predaja u našem rečniku ne postoji", jasan je Piksi.

Srbija i Portugalija uspešno su započele pohod na Mundijal, pošto su "orlovi" posle preokreta bili bolji od Republike Irske sa 3:2, dok su Kristijano Ronaldo i drugovi minimalnim rezultatom savladali Azerbejdžan.

U drugoj utakmici grupe A sastaju se Irska i Luksemburg.