недеља, 21. јул 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Београд: Фудбалери Србије одиграли су нерешено 2:2 (0:2) са Португалијом, у другој утакмици квалификација за Светско првенство у Катару 2022. године

субота, 27. март 2021.

Фудбалери Србије показали су велико срце, борбеност и карактер и одиграли нерешено 2:2 са Португалијом, у другој утакмици квалификација за Светско првенство у Катару 2022. године. Репрезентативци Србије су против актуелног европског шампиона одиграли два потпуно различита полувремена и успели да надокнаде минус од два гола, чиме су задржали прво место на табели групе А.

Ток утакмице:

90+4' Крај утакмице! Србија – Португалија 2:2!

90+3' Судије помогле Србији, Роналду није признат гол!

Велика срећа за наше играче који су могли да изгубе, после катастрофалне реакције Дмитровића. Роналдо је у четвртом минуту надокнаде успео да погоди гол, лопта је прешла линију, пре него што је Стефан Митровић избио. Судије нису виделе и Кристијано се толико разбеснео да је изашао са терена.

90+2' Црвени картон за Миленковића!

Неопрезан је био Никола Миленковића, који је после изгубљене лопте ђоном стартовао на Данила и заслужено добио црвени картон. Неће га бити против Азербејџана у уторак.

87' Шанса и за Јовића у финишу сусрета

Утакмицу је завршио и Александар Митровић, који је нешто раније добио жути картон. На терену ће у финишу бити нападач Лука Јовић.

81' Крај утакмице за Тадића

Уморио се српски капитен и било је очигледно да више не може. Уместо њега, последњих 10 минута одиграће Филип Ђуричић.

76' Шут Роналда, поново без опасности

Најбољи играч Португалије још једном је покушао са дистанце и опет био непрецизан.

71' Ристић мења Костића

Трећа измена у редовима Србије, Ристић на терену уместо Костића.

65' Маестрални Радоњић умало до преокрета

Радоњић наставља да мучи чуваре на десној страни, сада је пробио када је продао "тунел" Канселу и шутирао, али право у Лопеса.

60' ГОООЛ! Србија изједначила на 2:2!

Какав погодак српских фудбалера!

"Орлови" су потпуно заслужено изједначили и за 15 минута анулирали све лоше у првом полувремену. Након напада ривала, уследила је страшна контра коју је повукао СМС, а онда Тадић проиграо Радоњића на десној страни.

Џокер Србије је заломио, а онда проиграо Костића који је утрчао у казнени простор и крунисао сјајну акцију за 2:2!

58' Роналдо опет непрецизан из слободњака

Сада је имала среће Србија, шут Роналда је погодио живи зид и отишао у корнер.

55' Србија умало изједначила

Мало је недостајало да "орлови" изједначе и брзо шокирају ривала. Тадић је извео корнер, Сергеј био највиши на првој стативи, али је његов ударац завршио мало поред гола.

54' Страшан ударац Душана Тадића

Ухватио је капитен Србије одличан полуволеј са неких 18 метара, лопта је ишла под пречку, али је Лопес одлично одбранио.

52' Први жути картон на утакмици

Добија га Бруно Фернандеш због фаула над Миленковићем.

Митровић постао рекордер по броју постигнутих голова у националном дресу

Александар Митровић, фудбалер репрезентације Србије, постао је рекордер по броју постигнутих голова у националном дресу.

Нападач репрезентације Србије Александар Митровић у 46. минуту квалификационог дуела против Португалије постигао је гол за Орлове и на вечној листи стрелаца у државном тиму престигао легендарног Стјепана Бобека.

Фудбалер Фулама уписао је 39. погодак у репрезентативном дресу, односно један више од некадашњег аса Партизана и селекције Југославије.

Двадесетшестогодишњи нападач је 2013. дебитовао за државни тим и у 63 утакмице постигао је 39 голова.

Иза Митровића и Бобека остају Милан Галић, Благоје Марјановић и Саво Милошевић са по 37 голова.

46' ГОООЛ! Србија смањила на 2:1!

46' Почело друго полувреме у Београду

45' Крај првог полувремена, Србија губи 0:2 од Португалије

44' Слободњак Роналда преко гола

Идеална прилика за нападача Јувентуса, пошто је оборен Бруно Фернандеш на неких 20 метара. Роналдо ипак шутира преко гола.

42' Први шут Србије у оквир гола

Нажалост, дошао је пред крај полувремена и то са више од 35 метара. Митровић је покушао, право у голмана.

36' Гол! Португалија води 2:0!

Србија је накратко попустила, а Португалија још једном организовала фантастичну акцију.

Као и код првог поготка, одлучујући потез направио је Бернардо Силва који се ослободио чувара и оставио празну десну страну Седрику. Овај идеално убацио на пенал, одакле неометани Жота сјајно погађа главом – 0:2.

34' Тежак судар Митровића и Данила

Снажно је српски нападач ударио играча Пари Сен Жермена на средини, није могао да се заустави и, срећом, није било тежих последица.

31' Прва конкретна прилика за "орлове"

Пробудила се мало Србија средином првог полувремена и везала неколико добрих акција, па је на ред стигла и прва конкретна прилика. Костић је још једном убацио, Влаховић шутирао из не баш лаке ситуације и пребацио пречку.

26' Опасан покушај Србије, али фаул у нападу

Опет је десни бок тај који прави проблема Португалији, и још једном је центаршут завршио на супротној страни. У петерац је вратио Костић, била је добра ситуација за наш тим, пре него што је Влаховић направио фаул над Фонтеом.

20' Португалци "отерали" Србију од гола

Први погодак утицао је на домаће играче, који су дозволили ривалу да загосподари тереном. Португалци су организовали неколико опасних напада по десној страни, али, срећом, без опасности по гол Дмитровића.

11' Гол! Португалија је повела 1:0 против Србије!

Врло брзо и поприлично јефтино Португалци су дошли до вођства против "орлова", иако су били офанзивнији од почетка.

Након још једне акције по левој страни су комбиновали Роналдо и Бернардо Силва. Везиста Манчестер ситија је савршено центрирао на другу стативу, погодио у главу Диога Жоту, који је иза Миленковића главом спровео у мрежу – 0:1.

8' Роналдо промашио прву велику прилику

Умало су Португалци казнили први пад концентрације у игри Србије. Погрешили су наши дефанзивци, из другог плана се убацио Бернардо Силва, али је срећом оставио нешто лошију повратну Роналду. Лопта је Кристијану ишла мало иза леђа и он је лоше шутирао са неких шест-седам метара.

7' Одличан напад Србије

По десном боку одлично је пробио Лазовић након додавања Тадића, пронашао на супротној страни Костића, али је његов покушај изблокиран.

3' Дмитровић реагује испред Роналда

Први покушај имали су Португалци, који су из дубине тражили Роналда. Убацио се најбољи играч репрезентације иза одбране, али је Дмитровић био концентрисан и избоксовао лопту.

1' Почела утакмица Србије и Португалије

Пикси одржао обећање, Србија веома офанзивна

Формација Србије за дуел са Португалијом.

Састави тимова:

Србија (3-4-1-2): Дмитровић –Миленковић, С. Митровић, Павловић – Лазовић, Гудељ, Милинковић Савић, Костић – Тадић – Влаховић, А. Митровић

Португалија (4-3-3): Лопес – Кансело, Рубен Диаш, Фонте, Седрик – Бруно Фернандеш, Сержо Оливеира, Данило – Жота, Роналдо, Бернардо Силва

Пиксијеви пулени изазивају Роналда и екипу, срце на терену за нови култ репрезентације

На крилима победе против Ираца (3:2) репрезентација Србије дочекује Португалију у мечу другог кола Квалификација за Светско првенство. У игри су нова три бода за корак ближе ка Светском првенству. Очекује нас тотално другачији дуел, пре свега зато што је у питању нови ривал, европски шампион предвођен једним од највећих фудбалера данашњице Кристијаном Роналдом. Наша селекција има своје адуте. Свакако очекује нас спектакл на стадиону Рајко Митић.

Роналдо испунио сан Борису, али и нашем Тодору

Сантош: Дошли смо у Београд по победу

Селектор фудбалске репрезентације Португалије, Фернандо Сантош, рекао је да његова екипа поштује репрезентацију Србије, али да је у Београд дошла да победи.

"Свесни смо квалитета српског тима и индивидуално Тадића, Милинковић-Савића и других, да не набрајам... Верујем у самопоуздање свог тима, верујем да ћемо већи имати посед лопте и да ћемо и ми нападати. Верујем у тешку утакмицу, али и у жељу за победом", истакао је Сантош.

Митровић: Србији је место на Мундијалу

"Ми смо овде сви због Србије, играмо за грб, заставу, потпуно је неважно колико ко минута добије, ко је стартер или резерва. Само је битно да остваримо циљ, а то је да Србију одведемо тамо где јој је место, на Мундијал у Катару", поручио је Александар Митровић.

Пикси пред дуел са Португалијом

"Нећемо ништа мењати у приступу, да, напашћемо Португалију. То није никаква тајна, то моји играчи знају и играћемо офанзивно и храбро. То није никаква претња, него једноставно ћемо тако играти. Неће им бити лако против нас, сигуран сам у то, очекујем отворен 'фајт'. Предаја у нашем речнику не постоји", јасан је Пикси.

Србија и Португалија успешно су започеле поход на Мундијал, пошто су "орлови" после преокрета били бољи од Републике Ирске са 3:2, док су Кристијано Роналдо и другови минималним резултатом савладали Азербејџан.

У другој утакмици групе А састају се Ирска и Луксембург.