Početna strana > Hronika > Bazel: Crvena zvezda izgubila od Jang Bojsa i time se oprostila od odlaska u drugu fazu evropskih takmičenja

sreda, 29. novembar 2023.

Fudbaleri Crvene zvezde porazom u Bernu izgubili su sve šanse za treće mesto u grupi i ostanak u Evropi na proleće. Tačno je da crveno-beli nisu imali sreće, ali očigledno ni dovoljno znanja da iskoriste brojne šanse i ostvare bolji rezultat protiv švajcarskog Jang Bojsa.

Bio je to sedmi uzastopni poraz Crvene zvezde na gostujući terenima u Evropi.

Tragedija je što su izabranici Baraka Bahara dobro počeli meč i u prvih šest minuta stvorili tri odlične prilike, dva puta Endiaje i jednom Bukari.

I kako to obično biva u fudbalu stigla je kazna. Švajcarci su poveli iz prve šanse, zapravo bio je to autogol mladog Koste Nedeljkovića koga je lopta pogodila, promenila pravac i završila iza leđa golmana Omrija Glazera.

U 24. minut najbolja šansa na utakmici: sjajna kontra Crvene zvezde, Osman Bukari je izašao sam ispred golmana Jang Bojsa, ali je dao prejak for i golman Raćioli je lako uhvatio loptu. Obrukao se u toj situaciji Zvezdin fudbaler.

I onda opet kazna: 29. minut – ovog puta strelac je Levin Blum, šutirao je kroz „šumu“ nogu fudbalera Crvene zvezde, Glazer nije stigao da reaguje – 2:0.

Pokušao je Barak Bahar na startu drugog poluvremena uvođenjem mladog Mijatovića umesto indisponiranog Endiaja.

Imao je u nastavu meča Mijatović tri odlične prilike, šansa se ukazala i Krasou, Hvang je 57. minutu pogodio stativu, ušao je na kraju i Katai, pokušao da preokrene Zvezdinu sreću, ali lopta jednostavno nije htela u gol.

Kraj utakmice označio jer i kraj Zvezdinog sna o proleću u Evropi. Tamo će Mančester Siti i RB Lajpcig (u Ligu šampiona) i Jang Bojs (u Ligu Evrope). Imaju i te kako za čim da žale fudbaleri srpskog šampiona, ali to će se vrlo brzo zaboraviti. Ostaje činjenica, a to je da su crveno-beli kolo pre kraja zakucani za poslednje mesto na tabeli Grupe G.