недеља, 21. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Авдулах Хоти: Прво узајамно признавање Србије и Косова, а затим и нормализација односа, питања ратне одштете, људских права и несталих особа можемо решити на основу међународних конвенција
Хроника

Авдулах Хоти: Прво узајамно признавање Србије и Косова, а затим и нормализација односа, питања ратне одштете, људских права и несталих особа можемо решити на основу међународних конвенција

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 03. септембар 2020.

 ПРИШТИНА - Косовски премијер Авдулах Хоти изјавио је да ће се на састанку делегација Београда и Приштине у Белој кући разговарати о великим инфраструктурним пројектима, али није искључио могућност да се разговара и о другим темама.

Додао је да је поводом тих пројеката припремљена листа са којом ће "ступити у дијалог".

"Наш договор за овај састанак био је да разговарамо о великим инфраструктурним пројектима који интегришу економије Косова и Србије", рекао је Хоти за приштинску телевизију Т7.

Хоти је навео да је важно дотакнути све теме на састанку делегација Косова и Србије у Вашингтону 4. септембра и поново истакао "узајамно признавање две земље, а затим и нормализацију односа".

"У државном је интересу да отворимо све теме и да закључимо поглавље о нормализацији односа са Србијом. Оптужују ме да нисам рекао ништа ново. Али већ три месеца говорим једно. Треба одржавати међународно партнерство", истакао је Хоти, преноси Косово онлајн.

Он је подсетио да је Приштина изашла са својом платформом која је представљена свима.

"То значи узајамно признавање две земље, а затим и нормализација односа. Инсистирају да будем креативан. Овде нема креативности", рекао је Хоти.

Навео је да се питања која су на чекању, као што су, како је навео, ратна одштета, обавезе које се тичу људских права и питања несталих особа "могу решити између две независне државе на основу међународних конвенција".

Поручио је да ће се након постизања економских споразума у Белој кући у Вашингтону, остатак дијалога наставити у Бриселу.

"Постоји координација између Европе и Америке. Дакле, део дијалога о економским споразумима завршава се у Белој кући, док се остатак наставља у Европи уз подршку Француске и Немачке", нагласио је Хоти.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер