субота, 30. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Апелациони суд у Београду укинуо пресуду којом је на годину дана затвора осуђена Мирјана Марковић
Хроника

Апелациони суд у Београду укинуо пресуду којом је на годину дана затвора осуђена Мирјана Марковић

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 26. март 2019.

Апелациони суд у Београду укинуо је првостепену пресуду којом је у јуну прошле године на годину дана затвора била осуђена некадашња председница ЈУЛ-а Мирјана Марковића поводом оптужби да је 2000. године утицала на владину комисију да незаконито додели државни стан дадиљи њеног унука.

Овом одлуком, која је данас објављена на сајту суда, наложено је да се суђење понови пред Вишим судом у Београду и отклоне све нелогичности из пресуде и повреде кривичног поступка.

Апелациони суд закључио је да је изрицањем пресуде, дошло до битних повреда одредаба кривичног поступка, као и да је примењен закон који није могао бити примењен.

Такође, наводи се да је нејасно због чега првостепени суд није закључио да је дошло до застаревања кривичног дела, јер је Мирјана Марковић оптужена да је кривично дело извршила у септембру 2000. године.

Виши суд у Београду осудио је у јуну 2018. бившу председницу ЈУЛ-а Мирјану Марковић и некадашњег диркетора Дипоса Милоша Лончара на годину дана затвора, а некадашњу секретарку Владе Србје Живку Цицу Кнежевић на годину и по дана затвора, због доделе станова у власништву Републике од 1997. до 2000. године особама које нису биле запослене у Влади.

Пресуда је донета после скоро 15 година од покретања кривичног поступка и одржаних више од сто рочишта.

Мирјани Марковић се судило у одсуству, пошто је недоступна правосудним органима Србије и за њом је 2005. године расписана међународна потерница.

(Н1)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер