четвртак, 28. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Александар Вучић: Убудуће неће бити више ни смањења ни плата, ни пензија, већ грађани могу да очекују само бољитак
Хроника

Александар Вучић: Убудуће неће бити више ни смањења ни плата, ни пензија, већ грађани могу да очекују само бољитак

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 22. децембар 2014.

БЕОГРАД – Неће више бити ни смањења плата, ни пензија, рекао је данас у парламенту премијер Александар Вучић у расправи о буџету и додао да плата и пензија иначе за шест месеци не би ни било да влада није донела тешке мере.

„Убудуће неће бити више ни смањења ни плата, ни пензија, већ грађани могу да очекују само бољитак”, рекао је Вучић, обраћаући се посланицима у скупштини у току расправе о ребалансу буџета за 2014. и предлогу буџета за наредну годину.

Да нисмо кренули са тешким мерама, за шест месеци не би било плата, пензија и не би било Србије, рекао је премијер.

Он је истакао да Србију у будућности очекује само бољитак.

„Људи су после аранжмана са ММФ-ом и пошто су видели озбиљан програм, разумели да Србија има добар план, разумели су да је крај тешких мера”, истакао је Вучић.

Вучић је рекао да је његова одлука да се донесе овакав буџет и да он у потпуности преузима сву одговорност и кривицу на себе, „јер ће многи да се љуте зато што је буџет овакав какав јесте.

Премијер је захвалио коалиционим партнерима што су га подржали да се скроји буџет који је једини начин да Србија оздрави.

Вучић каже да су пред владом била два пута: први је лакши, али је преварантски, на ком се народу причају бајке како ће све да буде боље, а друфи је - да се предузму стварне реформе, тешке реформе.

Премијер је објаснио да је Влада одлучила да крене другим путем, са тешким суштинским реформама, да би Србија 2017. године имала раст.

Према његовим речима, ММФ предвиђа да ће Србија у 2016. имати раст од четири одсто, а у 2017. раст преко два одсто.

„Нама је дефицит буџета у периоду јануар-новембар ове смањен десет одсто у односу на период од прошле године. Бележимо драматичан скок ПДВ, што показује борбу против сиве економије, повећана је наплате акциза, то су све значајни резултати”, подсећа Вучић

Премијер је позвао посланике да усвоје и „ребаланс ребаланса” будзета, који је последица чињенице да је остварен вишак пара него што је то ребалансом било предвиђено, односно зато што су приходи повећани, а расходи смањени.

Обраћајући се посланицима у парламенту, Вучић је рекао да то није необично, те да се нада да ће наредне године бити бар четири-пет ребаланса којима ће, како је рекао, влада моћи да се похвали да има веће приходе, него расходе.

„Ми смо ребаланс донели зато што имамо вишак пара, него што смо то ребалансаом предвидели, зато што су нам приходи повећани, а расходи смањени. Ми смо због тога поносни и срећни и требало би и сваки грађанин да због тога буде срећан”, рекао је премијер Вучић.

Он је са чуђењем констатовао да не може да верује да амбасадори Немачке и САД, на пример, више воле ову земљу него посланици, јер те дипломате позитивно говоре о мерама владе, него многи у земљи.

Премијер је рекао да је слушао и о неким претњама притвором и додао да то, нажалост, говоре они који су 14 месеци држали Горана Кнежевића у притвору само зато што се дрзнуо да се супротстави Бојану Пајтићу, који је затворен јер је почео да смета Пајтићу, а који је правоснажном пресудом ослобођен лажних оптужби.

Вучић је рекао и да ова власт када хапси не броји напредњаке и демократе, већ хапси криминалце.

Премијер је негирао да држава намирује губитке авиокомпаније Ер Србија и Србијагаса.

„Ми не покривамо губитке Ер Србија, јер Ер Србјиа није направила губитак, већ Демократска странка управљајући ЈАТ-ом и ти губици су губици државе. Држава је то само констатовала и мора да их плати”, казао је Вучић.

Говорећи о дугу Србијагаса, он је рекао да држава тај дуг мора да намири иако је и он направљен у време владе Демократске странке, када је Борко Стефановић био државни секретар.

„Важно је да грађани све то знају”, казао је премијер додавши да су дугови намирени и у неким министарствима за струју и телефон, те да све то јасно пише у папирима и то ћирилицом.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер