Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Mišel Platini: Hrvatski navijači su ukaljali Evropsko prvenstvo

Komentari (26) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 ponedeljak, 18 jun 2012 19:22
Marko
Diplomatski izvori za britanski list The Telegraph: "Intervencija u Siriji će se dogoditi, u to više nema sumnje"http://www.advance.hr/vijesti/diplomatski-izvori-za-britanski-list-the-telegraph-intervencija-u-siriji-ce-se-dogoditi-u-to-vise-nema-sumnje/Izgleda da su teme tipa danasnjeg izgleda Misel Obama vaznije u ovdasnjoj akademskoj javnosti ?
Preporuke:
4
51
2 ponedeljak, 18 jun 2012 19:26
Greska
Mora da su to Srbi pravili svinjarije. Kulturni Hrvati tako se ne ponasaju. Platini je ocigledno pogresio.
Preporuke:
105
2
3 ponedeljak, 18 jun 2012 19:50
jovan
"Nisam, međutim, zadovoljan hrvatskim narodom. Osim Hrvata, bilo je sve čisto. Mislim da je ovo dobra pobeda", rekao je Platini dan pre završetka prve faze takmičenja, u kojoj je bilo mnogo pohvala igre i suđenja. UEFA je optužila Fudbalski savez Hrvatske pošto su navijači te reprezentacije imitiranjem majmuna izazivali Marija Balotelija iz Italije. Hrvatski navijači su izazvali prekide u oba dosadašnja meča svoje reprezentacije tako što su bacali pirotehniku na teren.




Jaka izjava
Preporuke:
76
1
4 ponedeljak, 18 jun 2012 21:18
Očekujem adekvatnu reakciju UEFE
UEFA je optužila Fudbalski savez Hrvatske pošto su navijači te reprezentacije imitiranjem majmuna izazivali Marija Balotelija iz Italije. Hrvatski navijači su izazvali prekide u oba dosadašnja meča svoje reprezentacije tako što su bacali pirotehniku na teren.



videćemo kako će reagovati
Preporuke:
72
1
5 ponedeljak, 18 jun 2012 21:32
.......
trenutno hrvati gube sa 1: 0 protiv Španije:)
Preporuke:
58
1
6 ponedeljak, 18 jun 2012 22:35
Božo Bjelak
"Mora da su to Srbi pravili svinjarije. Kulturni Hrvati tako se ne ponasaju. Platini je ocigledno pogresio". Greško, ako ste htjeli da se poslužite ironijom ili sarkazmom, onda se neke riječi stavljaju pod navodnike.Mora da su Srbi "pravili svinjarije". "Kulturni" Hrvati tako se ne ponašaju. Platini je očigledno "pogrešio".
"Nisam, međutim, zadovoljan hrvatskim narodom“, izjavi Platini. Ko je zadovoljan. Nema velikog De Gola koji je znao za zlodjela, kao ni Ruzvelta. I vama Francuzima će trebati još mnogo godina da shvatite ko su Hrvati. Sva je sreća za ovo prvenstvo što su ispali. Kada oni igraju, normalan čovjek ne može normalno da gleda utakmicu, jer svakog momenta u vazduhu visi konflikt. Hrvatski navijači su i na utakmici sa Španijom divljali i bacali vatrene baklje. Na samom terenu, mlatili su Špance, kao što su mlatili i Irce, na jedan pokvaren način.
Preporuke:
56
2
7 ponedeljak, 18 jun 2012 22:36
Srbin crnac, ateista, musliman, katolik, komunista...
Ta optužba za imitiranje majmuna je jedna glupa i besmislena optužba koja se može izroditi samo u zapadnjačkom neoliberalnom umu punom "obzira" za verbalni delikt našeg doba. Sviđalo nam se to ili ne, oponašanje majmuna ne čini od nekog rasistu, bili to Hrvati ili Srbi. Navijači, posebno oni s naših prostora, su poznati po tome da će uraditi bilo šta da iznerviraju protivničke igrače, tako je uvek bilo, a zna se i da navijači nemaju mnogo kulture i obzira. Ono što meni smeta je ovo lažno nametanje obzira (valjda još ljudima nije dovoljno opran mozak) i licemerje, pa je bitnije imitiranje majmuna, a kad prave telima kukasti krst niko to ne govori niti ih optužuje, jer to su, Bože moj, "evropski Hrvati". I rasizam ne postoji na našim prostorima bilo među njima ili nama jer mi ne poznajemo koncept rase u zapadnom smislu pa ne možemo ni biti rasisti. Šovinizam je neko drugo pitanje.

Sledeći put kad neko počne praviti "majmunske zvuke" neka zapadna gospoda više ćute a više se obrazuju.
Preporuke:
51
35
8 ponedeljak, 18 jun 2012 22:37
s.p.Lajković
To su vaši ( evropaski ) sunarodnici.Sretno vam sa njima.Koliko može da vam bude sretno sa njima
Preporuke:
49
1
9 ponedeljak, 18 jun 2012 22:37
Žiko
Fudbalski mag, divan čovjek, pošten. Kada on da ovu izjavu onda nema potrebe davati komentar. Postaje jasno dosta toga malo šire nego na ovim prostorima.
Preporuke:
37
3
10 ponedeljak, 18 jun 2012 22:50
Ludi Vanko
Tek si sad to video.No, bolje ikad nego nikad.Šta reći kad mi to osećamo već vekovima. Kad uđu u Eu shvatićete s kim imate posla.Daj bože da mi nikad s njima u bilo kakvoj zajednici ne budemo.
Preporuke:
53
2
11 ponedeljak, 18 jun 2012 22:50
kaća
Zašto ste nezadovoljni Gospodine Platini , pa oni su sastavni deo vašeg prosvećenog , uglađenog , u hipokriziji potonulog Zapadnog kulturnog kruga . Ni Vi ni Hrvati niste shvatili da što više pokušavaju da pobegnu od prljavog Balkana to sve siše postaju prljavi ali ne Balkanci nego Evropljani .To su čiste psihološke kategorije .
Preporuke:
65
3
12 utorak, 19 jun 2012 00:46
aleksej
od hrvata ocekivati,ovako nesto,pa to je nepojmljivo,oni su tako evropski kulturni
Preporuke:
13
0
13 utorak, 19 jun 2012 01:16
The Jack
Sacuvaj me Boze kuge, rata i hrvata!!
Preporuke:
22
0
14 utorak, 19 jun 2012 01:23
Baš je Platini neobavešten
Hrvate prečicom primaju u EU a on ih kudi.
Teško njemu,Mišelu,kada se na njega, zbog vređanja naše braće obruše:
kandićka,
biserko,
basara,
teofil,
čanak,
čeda
p. luković
a karleuša će mu posvetiti kolumnu.
Kokan će da u Ateljeu upriliči predstavu, u režiji Gorana Markovića. Fokusiraće činjenicu da nisu svi Hrvati sejali mržnju na šampionatu,podsetiće na one navijačice čije "atribute" liže onaj Irac.
Jednu od njih, možda će igrati... pogodite.

Đerđ Balaš će lično da mu speva pogrdnu pesmu.

Biće glavni utisak u "utisku tjedna".

a budući premijer BT će da, kao istovremeno i ministar vanjskih djela, uputi protestnu notu.
Preporuke:
32
0
15 utorak, 19 jun 2012 06:42
@Marko
Izvinite, druze Marko, ali sta ste hteli da kazete? Mozda ste pogresili clanak koji komentarisete.
To za intervenciju, obratiti se Putinu, molim.
Preporuke:
5
0
16 utorak, 19 jun 2012 07:03
sluđeni s*m*
Kako jedan nogometaš može da bude nezadovoljan čitavim jednim narodom?
Preporuke:
4
15
17 utorak, 19 jun 2012 07:49
Beli Orao
@Srbin, crnac....

Gledao sam neki dan emisiju o mom omiljenom bokseru Kasijusu Kleju, pa Muhamedu Aliju. I dalje smatram da je boks posle njega umro, ali on je toliko vređao DŽoa Frejzera da je to stvarnno bila katastrofa. Jedan od načina bilo je i to sa bananom, pa Gorila Manila...
Da zakljušim @greška je bio/la sarkastičan, jer znamo kako je prošao Čavić. Hrvati mogu da rade šta hoće jer su oni nestašna deca demokratije. Naleteće na rutav nos. Kad tad.
Preporuke:
17
0
18 utorak, 19 jun 2012 07:58
Skeptik Roberto
Da li se neko jos seca kada su zvezdini navijaci sa severa gadjali bananama Petra Borotu?
Preporuke:
3
10
19 utorak, 19 jun 2012 08:10
Danko B. Marin
Osim rasističkog mulja Hrvata -"bilo je sve čisto" kao što je R.Hrvatsaka etnički očišćena,čista od Srba!
Preporuke:
21
0
20 utorak, 19 jun 2012 10:58
Vera Sobat
Ah, g-dine Platini, SMEJU KROATI, nije to nista novo, smeju oni isticati plakate sa ZLOCINCEM GOTOVINOM....SMEJU jer takvi kakvi su, ODLICNO PASU u ovu
danasnju Nemacko-NATOVSKU - EU!!!
Preporuke:
12
0
21 utorak, 19 jun 2012 13:45
Talkot Parsons
Logicno je da su Hrvati izblamirali Zapadno Rimsko Carstvo jer duboko ili plitko u sebi, nose mrznju prema onima koji su ih ucinili robovima koji mrze sami sebe i svoje poreklo.
Preporuke:
9
0
22 utorak, 19 jun 2012 13:48
brm
"Nisam, međutim, zadovoljan hrvatskim narodom."
ma nije valda to rekao - hrvatskim NARODOM?? ili ste izgubljeni u prevodu ili je neko veći rasista od BBB-a?
Preporuke:
8
1
23 utorak, 19 jun 2012 14:22
Srbin crnac, ateista, musliman, katolik, komunista...
Beli Orao,

Evo samo dan nakon ove izjave i komentara vest da su hrvatski "navijači" pretukli čoveka u Beču i njegovo dete koji su bili oboje krvavi od udaranja, i to su uradili samo zato što je dete imalo Zvezdin dres. Kad su videli to dete oni nisu rekli "to je dete nekog čoveka koji voli taj klub i uči ga da isto voli taj klub" već "to je dete jednog Srbina koji je zvezdaš, hajde da ga kaznimo da mu presedne što je zvezdaš i Srbin", a osim pijanih navijača to dete je tukao i dečak od 12-13 godina. Ovo pokazuje u čemu je problem s hrvatskim navijačima, ovom profesionalnom delu, njima navijanje služi kao ventil za iskazivanje ekstremizma i šovinizma, prvenstveno prema Srbima, a ne neki izmišljeni rasizam od koga nema ni traga. Taj pravi problem Platini nikada neće pomenuti. Što se tiče hrvatske (tj zapadnjačke) politike na Balkanu, to je već drugo pitanje, nemam ja njih zašto da branim.
Preporuke:
13
0
24 utorak, 19 jun 2012 16:03
zagreb
nije potrebno mijesati politiku, ali nazalost moram se sloziti sa Platinijem kojega postujem. Iako je mozda pomalo generalizacija osuditi citav narod zbog 50 huligana koji konstantno rade probleme i za koje sam Bilic kaze da bi ih trebalo trajno zatvoriti.

Steta sto je prvenstvo pokvareno ulicnim tucama i slicnim stvarima jer politika se uvukla masovno medju narod a nezadovoljstvo zivotom je izgleda sve vece sirom Europe. Desnicarske stranke po EU i uspijevaju zbog tog sve sireg opceg nezadovoljstva.

Jos cemo mi svi skupa zaliti za Jugom i Titom. Samo kada jos malo vise upoznamo taj divni kapitalizam i njegove 'blagodati'. Ja vec zalim, jer probao sam i jedno i drugo.
Preporuke:
3
11
25 utorak, 19 jun 2012 19:16
Simić Manojlo
Igrao je hrvatski tim na ovom prvenstu veoma dobro
Igrali su mnogo modernije, brže i jednostavnije
nego što igra reprezentacija Srbije.
Preostale Hrvate treba smestiti u karantin.
Preporuke:
6
1
26 utorak, 19 jun 2012 22:10
@Božo Bjelak
Ne trebaju navodnici, ironija je jasna iz konteksta. Šta više, stavljanje pod navondike bi je otupilo i pojeftinilo. Čovek je odlično napisao. I inače se može primetiti da mnogi komentatori počesto ne shvate ironiju pa daju negativan komentar.
Preporuke:
1
0

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner