Treba se setiti Henrija Kisinndžera koji je odigrao važnu ulogu u pregovorima sa Kinom a koji su imali za rezultat, ulaganje američkog kapitala u kinesku privredu. Amerikanci su odmah posle drugog svetskog rata bili svesni kineskih potencijala koji u to vreme nisu imali kapital. Zato su ulaganjima hteli da "osvoje" kinesku privredu i da ista postane njihovo vlasništvo. To je bio model koji se danas primenjuju u Ukrajini preko Rio Tinta i ostalih, koji su Ukrajincima poručili "te vaše mrtve koji se bore za naš interes nemojte sahranjivati na našoj (bivšoj vašoj) zemlji". Na njihovu nesreću Kinezi su ih predribrali. Kina je krenula mnogo brže i uspostavila svoja pravila. U ovom trenutku postigla je zadovoljavajući kvantitet a verujem da će u skoroj budućnosti se usmeriti pravcem da taj kvantitet dobije i kvalitet. Tada će vaistinu biti najmoćniji. Ovih dana aktivirali su najmoćniji računar na svetu koji će zajedno sa veštačkom inteligencijom diktirati pravila igre po celom svetu!
Препоруке:
19
3
2
четвртак, 03 октобар 2024 19:49
Браво за Кину
Кина је у много чему претекла Америку, и то је добро за човечанство. Просто, Америка је давитељ народа и држава по Планети а при томе се служи свим нељудским матодама.
Препоруке:
15
3
3
петак, 04 октобар 2024 09:36
Zoran
A kad slusamo Kineze, nasi prijatelji, stvarnost u Kini je bila sasvim drugacija. :)
Препоруке:
4
0
4
петак, 04 октобар 2024 10:46
Borislav Pekić
Јако леп и бајковит текст. Стварно је много реалнија и суровија. Колико год запад био лицемеран и неправедан, опет је омогућио грађанима да живе достојанствено, слободно и са обимом права какав не постоји нигде ван западног света.
Кад желите да видите како изгледа кинески свет, идите у Линг Лонг у Зрењанину, смедерску железару или руднике у Бору.
Кад желите да видите како изгледа кинески свет, идите у Линг Лонг у Зрењанину, смедерску железару или руднике у Бору.