Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Mitološko i stvarno kroz evro prizmu

Komentari (20) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 ponedeljak, 17 maj 2010 11:39
Bojan
@AUTOR
Da li je u pitanju Srđan Rajčević, direktor Agencije za informativno društvo?

Moj kraći komentar. Malo je pretjerano govoriti o ekonomskoj stabilnosti u Srpskoj. Ako je vama stabilno da radnici imaju 100 evra platu i rade u tri smjene (da, ima mnogo takvih firmi) i da većina populacije diže kredite za osnovne životne potrebe onda ok, ali to nije stanje ekonomske stabilnosti koje ja zamišljam. Republika Srpska (kao i Srbija) je trenutno ekonomski neodrživa! Od kraja rata prošlo je 15 godina a većina naših institucija funkcioniše po modelima iz komunističkog vremena. Vlast(i) je vrlo traljava i i to malo napretka što se ostvari i veoma dobro marketinški iskoristi je ništa odnosno kaska za okruženjem i svjetskim trendovima.
Naivno je misliti da će se ulaskom u EU i NATO stvoriti bolji ekonomski uslovi. Pogledajte samo zemlje tipa Mađarske, Slovačke, Bugarske, Rumunije, koje nisu imale oblik političke nestabilnosti koji je kod nas prisutan i imale su neke druge bolje uslove, pa opet su u istoj ili goroj poziciji od nas. Zašto neko misli da će Haris Silajdžić prestati sa svojim aktivnostima kada se uđe u EU? Da će Hrvati postati bolji prema Srbima?

EU je samo daleki horizont, neizvjesna budućnost koja nas ometa da se bavimo sadašnošću. Ni paralelne veze definisane Dejtonom nisu možda ni 10% iskorišćene, a za to nije kriv strani faktor već isključivo domaći političari sa obe strane Drine. Za ekonomski napredak nužna je promjena postojećeg modela i metoda funkcionisanja. Ulazak u EU nam ne garantuje nikakvo bolje stanje, sve dok mi u svojim glavama ne prelomimo i uđemo u proces promjena. Onda kada budemo to prelomili i krenemo raditi na sebi pitanje da li smo u EU ili nismo biće nam od manjeg značaja.
Preporuke:
0
0
2 ponedeljak, 17 maj 2010 13:59
Triba
Neozbiljna je svaka politika koja za sebe tvrdi da nema alternativu. Ona samo u principu svedoci ili o totalitarnim i autokratskim namerama predvodnika te politike ili o nesposobnosti tog predvodnika da alternativu osmisli. Nema trece. I nista ova politika nece vise dobiti na ozbiljnosti, cak i kada se zaseceri pledoajeom o potrebi svesrpskog jedinsva.

A da i ne govorim o tome kako autor sam sebi uskace u usta kada sa jedne strane zastupa neodoljivu i spasonosnu nuznost pristupanja evroatlantskim integracijama, a sa druge tvrdi da se ovo integrisanje od strane stranih cinioca odvija po istom principu slabe Srbije po kojem je gradjena i bivsa SFRJ.
Preporuke:
0
0
3 ponedeljak, 17 maj 2010 14:55
Igor
Odličan tekst. Ozbiljan i nehajkački o ozbiljnoj i važnoj temi. Slagali se, ili ne u celini sa jednim ili drugim autorom, takvi tekstovi i takve debate su nam itekako potrebni.
Preporuke:
0
0
4 ponedeljak, 17 maj 2010 16:16
Simić Manojlo
Autor je u pravu kada govori o našoj nasušnoj potrebi , da imamo moćnog zaštitnika , jer ovako
mali , nesložni i nikakvi , nećemo na dužu stazu
moći da opstanemo u ovoj " ruži vjetrova ", u čiji
nas je sam epicentar , nikad nas ništa ne pitajući,
postavio ovaj " zapadni " Moloh , zdušno pomognut
od domaće " elite ", " intelektualaca ","demokrata"
i pripadajuće bulumente podrivača samih temelja
Države i Naroda .
U prvoj polovini teksta pomislio sam da je neko
najzad smogao hrabrosti da snažno i ubjedljivo
progovori , o ruskom kišobranu , neuglednom estetski , sašivenom od grubog sukna , ali efikasnom u zaštiti od provale oblaka , svake vrste.
Nažalost , u nastavku autor obrazlaže, koji je
najbolji način puzanja , saginjanja , snishodljive
poslušnosti , pogrčenog prosjačenja i nadasve ,
bijednog i nedoličnog samooptuživanja .
Rezultat ovakvog profilisanja može da bude , samo
i jedino da ćemo mi , u EU ili izvan nje , a sa
stalnim i upornim ponavljanjem da mi nemamo alternativu ,uvijek biti na začelju kolone , uvijek
poslednji u dobijanju kredita , koji nikad neće biti
dovoljni za uspravljanje i oporavak privrede , do
temelja urušene od ove garniture na Vlasti .
I ova mantra da " euroatlantske integracije nemaju
alternativu " služi samo i jedino ovoj oligarhiji
na Vlasti , da se tamo što je moguće duže zadrži .
Od 27 članica EU , samo 10-ak njih imaju uspješne
privrede , narednih 10-ak jedva se održava na
površini , a ostatak je potonuo u dužnički mulj ,
na čijem samom dnu ,treba da se nađe Tadićeva
Srbija .Ovakav scenarij za nas su skrojili majstori
horora " globalističke " aždaje ,dodijelivši našim
"izvođačima radova", "intelektualcima" , "eliti" i
"prozapadnim demokratama" , ulogu glavnog siledžije,
razbijača i uništitelja .Niže se i ne može .
Preporuke:
0
0
5 ponedeljak, 17 maj 2010 17:00
Nebojša Malić
Uz dužno poštovanje mojim zemljacima, autorima oba teksta, mislim da ste promašili suštinu. Srpsko pravo na Kosovo i Metohiju je stvar principa. Nasuprot tome, Šiptari i njihovi sponzori se pozivaju na pragmatizam, "realnost" i faktičko stanje - stvoreno njihovim bombama i etničkim čišćenjem. Napad 1999. je bio zločin protiv mira. Potonja okupacija je bila legalna samo pod Rezolucijom 1244, koju su sponzori "NDK" grubo pogazili. Budući da je 1244 vrlo jasno garantovala integritet Srbije, ako ona ne važi onda Srbija nema nepovredive granice. A to čak ni ova vlast nije u stanju da prihvati.

Ali sve i da to nije problem, opet imamo paradoks izražen u ovom tekstu:
...ulazak u NATO i Evropsku uniju moraju biti jedan od prioriteta i Republike Srpske i Srbije jer je taj kišobran pred sklapanjem, pogotovo nakon destabilizacije evrozone i duboke finansijske krize koja je zadesila pojedine članice.

i onda iza toga:
...privremeni interes radi stabilne političke situacije i ekonomskog oporavka izmučene nacije.


Pa ako je evrozona destabilizovana i finansijska kriza hara Evropom, kako onda EU može da ponudi ekonomski oporavak? To prosto nema logike.

EU je dosad obećavala silne pare, ali te pare ili nikako da dođu, ili nekako uvijek završe u džepovima što nevladnika što euro-firmi koje dobiju tendere za očajne razvojne projekte. Pa onda narod to treba da vraća, do sedmog koljena. A kao preduslov za tu "pomoć" se traže desetine hiljada zakona, propisa, dadžbina i "reformi" (koje, uzgred budi rečeno, od BiH prave unitarnu državu), i tek onako usput, državno i nacionalno samouništenje.

Pa šta onda spasavamo?
Preporuke:
0
0
6 ponedeljak, 17 maj 2010 18:44
Bojan
Evo da se nadovežem na komentar Malićev, kada se ponovo pogleda tekst i drugi neki komentari čini se da autor želi nešto da napiše i kaže ali ni sam ne zna šta.
Preporuke:
0
0
7 ponedeljak, 17 maj 2010 18:54
evoga opet
nato pa nato a oni su naivni pa kad vetar pocne da duva s druge strane a mi kazemo e sad necemo tu nego tamo.Pa da se tako razmisljalo pre nebi ni bilo 2 svetskog rata nego bi svi pod jedan kisobran firera ili ja nista nisam razumeo.
Preporuke:
0
0
8 utorak, 18 maj 2010 04:29
Sokenekos
Ja sam i na Savanovićev teks ostavio komentar da isti lići na SPO politiku. Površan, bez repa i glave, u najmanju ruku naivan (ako ne i zlonameran), daj šta daš samo da se preturi još jedan dan na vlasti, a sve u vezi sa najvećim uspehom takve politike: prisustvo molitvenom doručku u (samo sa vana) beloj kući. Nažalost, dosta čitalaca ovog portala (koji verovatno ovako dokazuje neku svoju demokratičnost) izgleda uzima ovakve tekstove previše ozbiljno.
1. Srbi u RS su svoji na svome i to su obezbedili isključivo oružanim otporom; niko nam ništa nije dao. Inače nas niko ni za šta nebi pitao.
2. Preostali Srbi na Kosovu su svoji na svome i tamo su samo zahvaljujući rezoluciji 1244 koja je opet izvojevana na bojnom polju.
3. Ni jedni ni drugi neće ništa ni od koga dobiti; zadnjih dvadeset godina samo nam otimaju stečeno ili sačuvano.
4. Otimači su upravo oni pod čiji "kišobran" nas guraju ovi "mlađani" autori.
5. Kao i braći iz Krajine, i nama i Srbima sa Kosova je skoro došla glave katastrofalna politika Beograda, a ista je sada prešla u otvoreni napad protiv nas. Naravno, i naši lokalni političari su veliki deo problema.
6. Jedino što nas još drži na površini je Rusija i njeno jačanje kao i (do skora nezamislivi) raspad ovde mnogo-hvaljenog zapadnog sistema.
7. Onaj ko sme taj i uspe.
8. Autorima oba članka: "Spuštasmo se mi niz vaše uže..."
Preporuke:
0
0
9 utorak, 18 maj 2010 06:08
NATO i "Evropa" kao mitovi, Srbija i Srbi pred propascu
Zapanjujuce je sto su i NATO i samozvana "Evropa" postali stvarni mitovi medju Srbima - zrtvama upravo te i takve "Evrope" i njenog glavnog instrumenta, NATO pakta! Znamo kako im je uspelo da stvore poslusne vlasti - prvo su forsirali Dodika u Republici Srpskoj (ne zaboravimo da su Plavsicka i on rusili RS, da bi se Dodik "promenio" nakon sto je "sagledao" pravu prirodu svojih zapadnih mentora), a zutom "revolucijom" u Srbiji instalirali su poslusne garniture, agresivne prema srpskom narodu, ulizivacke prema Zapadu, cak i prema Hrvatskoj, prema Siptarima i Muslimanima. Kako su od zapadnog instaliranja ti i takvi dospeli do vecine na izborima u Srbiji, uprkos svim odvratnostima koje svakodevno demonstriraju - to je pravo pitanje za srpski narod, koji pokazuje totalnu nezrelost! Nestanak preti Republici Srpskoj, ali Tadiceva vlast ubrzano rusi i cepa i samu Srbiju - a Srbi razmisljaju o letovanju!? Jos "sanjaju" o evru, EU, progutali su i pricu o ulasku u zlocinacki NATO pakt (Dodik je uvek bio za to, sad i zvanicna Srbija to zeli), a ne vide da ta umisljena i prepredena "Evropa" prepusta i Srbiju i Srbe - Turcima! Zato, evo kako ce izgledati "scenario": Zapad ce toboze "izaci u susret" Srbiji, pa ce Kosovo ostati na neki nacin u vezi sa Srbijom, koja ce zauzvrat posve dici ruke od Republike Srpske. Zasto ce Siptari prihvatiti tu vezu sa Srbijom? Pa, oni ce time dobiti jos vise nego sto sada imaju! Jer, Kosovo ce u sadasnjem stanju i obliku uci u tu vezu sa Srbijom, Vojvodinom i Sandzakom! Dakle, nece Srbija biti nikakav drzavni okvir, nego jedan od cetiri dela te nove drzave pod patronatom Turske! Siptari na taj nacin mogu da ulaze sve dublje i dublje u ostatak Srbije, dok ce Vojvodina vrlo brzo krenuti stopama Crne Gore, ubrzanim odvajanjem od svega srpskog! A RS ce ostati bez ikakvog oslonca i buducnosti!
Preporuke:
0
0
10 utorak, 18 maj 2010 10:02
Novica
Tekst je potpuno realistican i ukazuje na greske koje cinimo i koje smo cinili. Nedostatak "svesrpske politike" kako je autor krstio je kljuc svega!
Preporuke:
0
0
11 utorak, 18 maj 2010 10:18
Sale
'Europa nema alternativu' - ma nemojte!?

Nijedan problem Srbi ne mogu rešiti ukoliko se ne zaustavi njihov slepi pohod ka eu-ropskom ambisu. Srbi se kao narod moraju najpre otresti pogubne eu-ropske mitomanije.
Preporuke:
0
0
12 utorak, 18 maj 2010 11:16
Svetislav Kostić
@ autoru na njegov autorski članak! Meni lično već Tadićevih evroatlantsih integracija - Natoa i bezalternativne EU preko glave. Samo mi falio još jedan takav iz moje srpske prečanske i jekavske sredine. Svetislav Kostić, ratni reporter i dopisnik SRNE.
Preporuke:
0
0
13 utorak, 18 maj 2010 11:47
Nikola Bajić
Pogrešno je napadati autora zbog iznešenih stavova u pogledu pristupa EU pa i NATOu jer je dotični gospodin dobro analizirao neozbiljnost dosadašnjeg odnosa Srbije prema Republici Srpskoj koja bi trebalo da kao "starija sestra" propagira dejtonsko uređenje i sigurnost RS unutar Evropske unije. Spominjanje grčko-kiparskog modela kao puta kojeg i Srbija i RS treba da slede je pun pogodak!
Posebno mi se dopada razbijanje idealizma i romansijerstva u vođenju nacionalne politike, a takvih primera smo u istoriji imali i previše.Čak i kada se analiziraju pojedini komentari na ovaj članak vidi se prisustvo političkih romantičara koji ili ne shvataju ili ne žele da shvate realnost a to je neminovnost evropskog puta uz pametno povlačenje poteza od strane Srbije i Republike Srpske, jer verovali ili ne, više smo mi potrebni Evropi nego ona nama. Čini mi se da RS u tome donekle i uspeva, dok je Srbija još uvek u infantilnom položaju mada nastoji postati "lider u regionu".
Još nešto - gubitak svih srpskih teritorija u proteklim ratovima je rezultat nemuštosti tadašnjeg političkog rukovodstva i nepostojanja diplomatske inicijative koja je svoju ulogu trebala odigrati pre pušaka.
Preporuke:
0
0
14 utorak, 18 maj 2010 13:46
Sanja BL
Oba ova teksta su iznad svega ipak veoma realna. To nam treba, realnost. Jedno ne treba da isključije drugo, ali Republika Srpska treba da ima prioritet, u ovom istorijskom trenutku. Neko je u komentarima na tekst g. Savanovića spominjao resurse - Trepču, zemljište, vinograde... Iskreno sam se nasmijala, od muke. Od tih resursa nema ništa jer ih koristi neko drugi i jer tih drugih dole ima 2 miliona i jer ti drugi nemaju ama baš nikakvu namjeru da odu od toga niti da dozvole Srbiji da to koristi. To je realnost kojoj treba pogledati u oči. Pogrešna politika srpska je i bila u tome što smo gradili na KiM, a odavno smo znali ili smo trebali da znamo da će neko drugi to da koristi. Pa svi smo izdvajali za KiM, Srbija najviše, ali ponavljam realnost je ipak drugačija. Narod je najvažniji, tamo gdje nema naroda, teritorija nije važna. To sam i ja naučila svih ovih godina. Da je 2 miliona Srba stradalih u Drugom svjetskom ratu danas tu, drugi bi vjetrovi duvali i ne bi bilo ni problema na KiM, ni problema u BiH, a Srbi u Hrvatskoj bi bili tamo, a ne ovde i u Srbiji! Dakle, narod je najvažniji jer on daje nadu da će jednog dana i vijekovna srpska teritorija ( a posebno KiM koja je najvažnija od svega) da konačno bude tamo gdje joj je mjesto. Ja bih se sad iselila i iz Banjaluke ako bih sačuvala narod. Odmah. I lično bih posipala cvijećem Hitlera da mu se što više dodvorim i da sačuvam NAROD. Bila bih pametnija i od Hrvata, zbog NARODA. Najgore od svega je to što se vlast u Srbiji ne bori ni za KiM, što narod dole nema ništa. Njima treba pomoć koja nije puka retorika nego konkretna pomoć na terenu kako bi se NAROD zadržao dole i kako se ne bi postepeno, ali sigurno iseljavao od tamo i prodavao imovinu za male pare. Nemojmo prodavati ništa što imamo negdje ni za velike, a pogotoo ne za male pare. Tako imamo bar neku šansu. Srbija samo treba da ne odmaže Republici Srpskoj, nama ne treba neka pomoć. Ne uvlačiti Turke ovde jer oni nemaju nijedan razlog da budu tu. Nisu u dejtonskoj..
Preporuke:
0
0
15 utorak, 18 maj 2010 14:00
... Sanja BL
...priči. Zatim ta Tadićeva i generalno formulacija koja dolazi iz Srbije podržaćemo sve što se tri naroda dogovore... E u tome je zamka. Tri naroda su se dogovorila, potpisala dogovor, pred čitavim svijetom, svi su stavili pečat na njega i nema potrebe za više dogovora. Jer svaki budući "dogovor" je na štetu Republike Srpske. Politika Srbije treba da bude POŠTOVANjE USTAVA I DEJTONA KOJI JE NjEGOV INTEGRALNI DIO, ni manje ni više. Znači, ne odmagati, i onako nam je već dovoljno teško jer nema ko nas ne pritišće sa svih strana. Što se ekonomske priče tiče, svako neka gleda svoj interes, Republika Srpska nikada nije i neće očekivati od Srbije ništa. Mi smo platili sve što smo dobili i namjeravamo i dalje tako. Ovi sporazumi, kojih je već potisano bezbroj konačno trebaju da se provode u praksi, a ne da budu mrtvo slovo na papiru i da skupljaju prašinu po fiokama obe vlade. Ako postoji obostrani interes oko nečega, onda raditi na tome, odmah. DEJTON, taj tako važan dogovor, nismo ni svjesni koliko je važan. Taj papir nam je i dao mogućnost da kroz sporazum o specijalnim i paralelnim vezama izbrišemo granice između nas i da to suštinski, ako ne formalno-pravno BUDE JEDANA država. Nažalost, nismo to iskoristili. Nadam se da još imamo vremena!
Preporuke:
0
0
16 utorak, 18 maj 2010 21:27
Novica
@SANJA BL

Odličan komentar!

Upravo sam gledao Tomu Nikolića na jednoj lokalnoj banjalučkoj stanici koji je citirao misao vladike Nikolaja Velimirovića:

"Zmiju gladi, ispod nje se vadi"

To je to, i što se tiče NATO-a i EU.
Preporuke:
0
0
17 utorak, 18 maj 2010 23:29
pitam se, pitam
Svojevremeno je, ako se ne varam, Radovan Karadžić, još tamo u prvoj polovini devedesetih, rekao da će Srbija morati da se odluči da li želi da živi u državi sa dva miliona građana koji ne žele da budu u njoj, ili sa milion i po Srba (mislio je na RS i RSK) koji to žarko žele. Priznajem da to, pogotovo kada se gleda iz Srbije, nije laka dilema. Ali pošto se Srbija nije jasno opredelila ni za jedno ni za drugo, na putu je da ostane i bez jednog i bez drugog. No, za Kosovo je ratovala, ili bar pokušala. A RS je manje-više puštala niz vodu. Mislite o tome.
Preporuke:
0
0
18 sreda, 19 maj 2010 05:54
Vanja
Desava se nešto suludo.I ako su pali u vodu falsifikati, laži, neistine proteklih balkanskih ratova.U početku sam mislio da yaqpad, yapravno nezna karakter poslednjih ratova, ali nakon knjiga Pjer Galoa "Krv Bosne" Dajane Džonston "Suludi Krstaši",a pogotovo Džona Robertsa "Nesveti Teror",uverio sam se da zapad odluično zna svu Balkanskui istinu i ko su dobri a ko loši momci.I pored toga zapad radi u korist i svoje šete, podržavajući propali projekat i Bosne i Kosova. Nakon što su u Srbiji ustoličili antinarodni i antisrspski režim Tadića, koji igra kako režiseri sviraju, sada je na redu slom Srba u BiH.Intrigama, montiranim optužnicama su uspeli zavaditi vlast i opozicijuIz naftalina su izvukli likove koji su već donijeli RS dosta štete, kao Kalinića, Čavića,izvukli su od nekud i demokratu Krsmanovića, kojeg se i porodica odriče, Ivanića pritisnuli prijetnjama, i sve je izgleda spremno za veliku predstavu i stvaranje unitarne, centralizovane muslimanije.A stvaranje te muslimanije će se nesumnivo sutra razbiti o glavu te iste Evrope.Nema dobroćudnog Islama.Islam se širio i pogotovo danas širi mačem.Sutra će mečka Islama zaigrati u Londonu, Parizu, Berlinu itd.Ako je zapad napravio dil sa islamom, grdno se vara, ako mu veruje.Nije džaba narod govorio, "ne veruj turčinu ni kad spava".Za Dodika i RS, i nema mnogo izbora.U slučaju ako Tadić ne promeni kurs(a neće 100%), ostaje mu majčica Rusija.U protivnom ZETRA postaje stvarnost, A Srbija ode u Beogradski Pašaluk ako i to preostane, juče protereše Deda Mraza iz Sarajeva, sutra će i iz Banjaluke.Samo dok su Srbi RS jedinstveni, pa barem u nacionalnim ciljevima, svi koji kidišu, mogu da polome zube, ali čim se pojavi pukotina, stanje se menja. Kako rekoše stare varalice englezi, MRKVA I ŠTAP.
Preporuke:
0
0
19 sreda, 19 maj 2010 09:04
brm
i ja

@pitam se, pitam

zašto mi Srbi ne damo SAMO Kosovo, a sve druge zemlje dajemo bez otpora..
jedina razlika između Kosova i ostalih zemalja koje dajemo je što u ostalim još uvek žive Srbi čineći većinu stanovništva, dok ih na Kosovu gotovo više i nema..

nikad nisma čuo "ne damo Dalmaciju", "ne damo Boku" "ne damo Bosnu""ne damo Baranju"..u krajnjem slučaju u čemu je razlika - mentalitetska i svaka druga - između Srba sa Kosova i Makedonaca?

nama je potreban pravi nacionalizam - integracionalizam - što se na srpskom kaže sabornost...ali naši mozgovi su zatrovani glupostima tipa "tri naroda u Bosni" "dva naroda u CG" i sl.KOJA TRI NARODA?
Preporuke:
0
0
20 sreda, 19 maj 2010 21:48
Nikola
Mene stvarno zanima šta je to konkretno realno u ovom tekstu?

Svi hvale nekakvu realnost, osim realnosti da su Srbi pripadnici grčko-vizantijske civilizacije.

Ako neko želi da ide pod zapadni kišobran, a pri tom to objašnjava kao mišljenje nekoga ko se nalazi van ''romansijerskih reakcija'', mora da shvati da mi tu i takvu ''naciju'' ne želimo. Nije nam u ''interesu''.

Pa ako je do toga došlo, da devedesetih pa sve do sada Srbiju napuštaju pretežno takozvani Drugosrbijanci, red je da je i mi napustimo.

Bolje da propadne. Ne mislite valjda da vam grčko-vizantijski Srbi grade NATO državu? Radi ''privremenih'' vanistorijskih interesa? Neka hvala. Moraćete sami zasući rukave za to leglo.

Moram da podsjetim gospodina Rajčevića da postoje:
1. istorijsko-civilizacijski interesi, Jirgen Habermas bi rekao: svijet života.
2. ekonomsko-politički interesi, habermasovski: sistem.

Morao bi neko da obavijesti gospodina Rajčevića da je zid u Berlinu pao, i da više baza ne uslovljava nadgradnju. Doduše, kada bi gospodin Rajčević i poštovao redukcionistički marksizam, koji implicitno baulja između redove od početka do kraja teksta, nikada ne bi ni ulazio u EU i NATO.

Budući da je Rajčević odgovarao na tekst gospodina Savanovića, valja naglasiti da i Rajčević i gospodin Malić nekim čudom zaključiše da je Savanović insistirao na priznavanju nezavisnosti Kosova. Iako bi trebalo sačekati samog Savanovića, a ne da mu bilo ko izigrava advokata, treba reći da je suština Savanovićevog članka da je: Republika Srpska prioritet.

Ne NATO i EU i ne Kosovo. Princip privrženosti međunarodnom pravu Savanović nije ni dovodio u pitanje.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner