Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Negotinska verzija irakokratije

Komentari (24) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 četvrtak, 11 mart 2010 22:18
Kole
*Građani NAMA VERUJU*...kažu zvaničnici DS. Mene zanima kako se, kad to čuju, osećaju ti građani koji su DOBILI razlog za koga da glasaju. Odavno je potpuno jasno da ne postoje izbori koje ova vlast može da izgubi. Sistem je uigran i proveren, ne može da omane. Pogledajte šta radi DPS u CG. Vladaće, kao i DS, još stotinama godina...Njima (CG) je ipak mnogo lakše jer imaju mladog EUROPSKOG akademika! Imajmo u vidu i reči srpskog akademika Matije Bećkovića da *na nama RADE, i da smo sve mekovratiji i beskičmeniji...* Tuga...
Preporuke:
0
0
2 četvrtak, 11 mart 2010 22:28
matija
Voleo bih da cujem i ponesto o 1,89% kolaicije DSS,NS i lokalne partije Vlaha.
Preporuke:
0
0
3 četvrtak, 11 mart 2010 22:43
Dorotej
Kada su izgubili izbore na Voždovcu, tek su negde oko srede nevoljno priznali da su poraženi uz opasku da je Voždovac nebitan i da to nije odraz raspoloženja birača u Srbiji. Negotin je, izgleda, neuporedivo važniji. Nepunih pola sata posle zatvaranja birališta, na sva usta su se hvalili pobedom.
Preporuke:
0
0
4 četvrtak, 11 mart 2010 22:49
srpski radnik
ako već stranke ne poštuju zakon, i ne daju izveštaje koje od njih zakon nalaže, koga pozvati na odgovornost iz tih stranaka? predsednika stranke, članove glavnih odbora u strankama? na kakvu odgovornost pozvati te osobe - prekršajnu ili krivičnu?

za ovako malu državu, mi na našoj "političkoj estradi" imamo previše stranaka, a samim tim i njihovih političkih i ostalih lidera. ne uspevaju da se ujedine ni oko čega, osim oko podele vlasti posle izbora. a što se tiče nedoslednosti, potpuno ste u pravu - ovde je moguće doživeti koalicije svih mogućih boja koje oko razaznaje. plave i žute, roze na tufne barijante - sve to lepo funkcioniše kad je vlast i slast u pitanju. pominjete LDP kao primer, ali da ste uzeli bilo koga drugog, opet biste pogodili.

da li bi možda podizanje praga za ulazak u skupštinu na nekih na primer 10 posto smanjilo ovaj haos i trgovinu glasovima?
Preporuke:
0
0
5 četvrtak, 11 mart 2010 23:17
Kole
Poštovani Matija, oni nisu iz ove priče. Da jesu, odavno bi oni imali vlast sa velikom većinom u parlamentu (DSS-NS, SRS, SPS), prethodnih izbora (2008.) nebi bilo... Prosto, nisu uvideli s kim imaju posla, a sad je, očigledno, kasno. Pozdrav.
Preporuke:
0
0
6 četvrtak, 11 mart 2010 23:32
vlaja
Možda neće vladati sto godina.Al' da će vladati, vladaće.Ako me još posluži zdravlje, pa poživim, već sad me hvata jeza da ću i star i nemoćan morati da gledam Klunija, Šutanovca, Pajtića, Spiridona, Krleta, Ivicu i ostale.
Preporuke:
0
0
7 četvrtak, 11 mart 2010 23:37
Pera
Stranke su samo modernalizovale metodologiju kupovanja glasova, a posebno se vladajuće stranke ne libe da koriste sva moguća sredstva.

Ovo može ovako jer pored Potemkinovih sela i TV Bastilje prag trpljivosti građana srozan je u poslednjih 10 godina do istoriskog minimuma.Ne mareći ni za koga osim za sebe,demokratska vlast sve će uraditi da ne položi račune građanima dok ih ovi na to ne primoraju.A onda ........?
Preporuke:
0
0
8 petak, 12 mart 2010 03:16
Dejan
@ vlaja

Odličan komentar!

Ja sam optimista, mislim da Tadića i ekipu nećemo gledati predugo, jer presahnjuje lova. Pojeli smo i popili 32 milijarde evra u ovih 9 godina. Sad je piru došao kraju. Evropa je nešto klimava, a u "Davosu" (negde na Kopaoniku) su po prvi put pomenuli izvoz i proizvodnju, reči koje ne idu uz frazu "jak dinar".

Vlast koja više i od Slobe štiti svoje građane od loših vesti će morati da "oslabi" dinar, zamrzne plate i otpusti svoje ljude iz državne uprave.

U takvoj situaciji jedino ih može spasiti odlaganje izbora, jer su potrošili u Odžacima sve zalihe predizbornih safalada i švargli.
Preporuke:
0
0
9 petak, 12 mart 2010 03:18
Srbokratija
Slazem se sa tezama iznesenim u tekstu - ali ne i sa naslovom i izabranom "paradigmom". Jer, ono su bili AMERICKI izbori u Iraku, zemlji koja stenje pod okupatorom, ali se i odupire, godinama! A u Srbiji su SRPSKI izbori, a gradjane kupuju, bas kao da su i tu Amerikanci izbore pripremili! Za iracki izborni cirkus odgovorni su autori iz Vasingtona, za ovaj negotinski i slicne u Srbiji - autori iz Beograda. Ta "mala", ali bitna razlika navodi me da odbacim naziv "irakokratija" (ko li je to smislio, opet neki prezrivi um iz Amerike?!) i upotrebim pravo ime - srbokratija! Da, sestre i braco, tako se vlada nasim potkupljivim i pokvarenim narodom. Flasa ulja, Tadiceva slicica, a posle cete svi reci - nisam ja kriv! Kriv si, nego sta!
Preporuke:
0
0
10 petak, 12 mart 2010 09:05
MP
Od plemenskih poglavica i njihovih vračeva,preko careva ,kraljeva i njihovih dvorskih luda pa do predsednika i njihovih savetnika svi su koristili SVA sredstva da opstanu na vlasti.Od koplja preko topuza do virtualne TV stvarnosti bila su dozvoljena(po njihovom tumačelju) i sva sredstva da se vlast očuva po svaku cenu.A plemena,narodi i najposle građani oduvek su na kraju imali samo jedno sredstvo.
Preporuke:
0
0
11 petak, 12 mart 2010 09:06
bora kramer
Zar ta podela lopti, blokova, farmerki ili govedine, nije u skladu sa (pro)vizijom njihovog idola? Zar Brzopleti nije osnovao Preduzece za osvajanje vlasti sa Filijalom za Otimanje para? Zar Zivkovic, Ceda, Vesic, Vlahovic, Cane, Krmivo, Beko ili Beba nisu bili njegovi kadrovi i kumovi?! Kako je pocelo ('93. hteo da pravi koaliciju sa Milosevicem, radi vlasti, danas napravio koaliciju sa 'malim od Slobe'. Opet i samo radi vlasti. To su nama Djindjic-Tadic dali!
Preporuke:
0
0
12 petak, 12 mart 2010 09:51
Neško
I šta ako "kupuju" glasove?
Glasanje je (valjda) tajno i ako "narod" (glasači) tu kupovinu voli ko im (nam) je onda kriv?
Svjesno se ulazi u podvale, a onda je neko drugi kriv. Pa neka, kada im (iz Negotinske krajine) ode i ono preostale mladeži u pečalbu/inostranstvo, a svoje stare zaborave/eventualno ih vide jednom godišnje onda će svi da kusaju ono što su zakuhali.
Preporuke:
0
0
13 petak, 12 mart 2010 09:51
primorac
zašto idete toliko daleko,zašto ne pogledate Crnu Goru i cijelu lepezu kupovine glasova,prevara i falsifikata, dovedenu iz devedesetih do savršenstva u novi milenijum?plašiti se možete, naravno, jer je izgleda ovaj štetočinski režim,bratski jer vam je Crnogorac presjednik,odlučio da ide stopama Gospodara pa će vam još sledećih DESET ako ne više godina sjeđeti na grbači!
Preporuke:
0
0
14 petak, 12 mart 2010 10:09
zivko.curcic
ima leka i za te jadnike. neka pokupe pare i ostale darove, a neka zaokruze sve stranke na izbornom listicu. takodje ako traze da slikaju listic, neka ga slikaju pre tog zaokruzivanja. sve se moze kad se hoce.
siguran sam da ovde nema takvih, ali ako vam se neko pozali da mora da glasa za neku stranku, a ne zeli, da ima resenja.
Preporuke:
0
0
15 petak, 12 mart 2010 10:27
Joviša Vidić
Evo jedan predlog kako "doakati" današnjoj vlasti. Neko da podeliti narodu po jednu šerpu i po pet evra i problem je rešen. Taj neko je ranije bio ujka Sam, no kako stvari stoje on za sada nije raspoložen drešiti kesu. Inače metoda je proverena to se bar zna. Joviša Vidić od Rudina.
Preporuke:
0
0
16 petak, 12 mart 2010 10:35
Morton
Isto je i Milpšević radio pred kraj vladavine. Sećam se da su pred svake izbore, romima iz obližnjeg naselja, delili osnovne namirnice i deterdžent. A na dan izbora su ih organizovano dovozili na glasaško mesto.
Preporuke:
0
0
17 petak, 12 mart 2010 10:59
OKVIR
@Srbokratija
Bas tako kako ste Vi napisali, kratko i jasno. Poslednja dva reda Vaseg komentara pokazuju na ozbiljan problem, prokleto stvaran.
Pozdrav!
Preporuke:
0
0
18 petak, 12 mart 2010 12:14
Vladimir
Male sredine, sa par hiljada biraca su obicni pasaluci.
Po meni, idiotizam je praviti tako male lokalne zajednice, koje su cesto visestruko manje od pojedinih preduzeca, a kao treba da se bave velikim poslovima mini drzave.

Elem, namerno se cepkalo do trica, da bi se i omogucilo manipulisanje i lazna volja gradjana, tzv demokratija.

Ocigledno je programirana takva situacija, i ko se tehnicki bai politikom, potpun je jasno.

U velikim sredinama, opstinama, koje su kao "lokal", rejting stranke ima mnogo veci znacaj nego rejting ojedinaca.

Tako Vozdovac, i jos neke beogradske opstine(sest opstina imaju zajedno 1,5 miliona biraca), imaju status opstine, ali i po 130000, 160000, ili 216000 biraca.

U takvim "opstinama" slab uticaj ima rejting pojedinca, u svom mikrookruzenju okruzenju, stranka vuce glavninu rejtinga, bez obzira na "terenski rad" neke licnosti.

Kada se to, makar ovlas poznaje, onda je Negotinski rezultat potpuno ocekivan i jasan, biracima vise treba zastita od stranaka, nego sto mogu slobodno da biraju.

Naravno da gradjani ne zele daljnje komplikacije sopstvenog zivota, pojedinci nemaju snagu da se odupru moci i bahatosti stranaka, jednostavno, ko se protivio vlasti, pogotovo patokratskoj, nije imao miran zivot.

I zato ne treba VREDJATI gradjane, da prodaju veru za veceru, jednostavno, situacija je takva, da nema slobode izbora, odnosno, IZBOR je ili prihvatiti poklon, ili imati zagorcan zivot, do kraja mandata...
Preporuke:
0
0
19 petak, 12 mart 2010 12:48
Zoran Popović
Svi komentatori su u pravu. Pa šta?

Svi izbori u Srbiji i sve stranke su na neki od načina kupovali birače. Nezadovoljstvo opozicije je u činjenici da nema mogućnosti slične vlasti, ali to nije opravdanje da nekreira nove.

Narod je pravedan i kada prepozna dobru opciju nepogrešivo deluje. To što u Srbiji nema dobre opcije, više treba da brine opoziciju nego vlast. U nedostatku dobre opcije glas postaje roba, nekima, jedina koja je preostala.

Kao nekada JUL, sada G-17 u svojim redovima nema nezaposlenih. Da li je to garant političkog opstanka? NE.

Politički sistem u Srbiji nepostoji, a svakodnevno se onemogućava njegovo uspostavljanje. Postoje samo potkupljeni pojedinci koji se probude kada ostanu bez privilegija. Sve ostačlo se dešava u međuvremenu.

Zato molim sve koji žele dobro sebi i svojoj Otadžbini da izvrše pritisak na opoziciju. Država je dobra onoliko koliko je opozicija dobra. To smo, valjda, naučili iz prošlosti. Kada smo doveli ondašnju opozicu na vlast, nismo mogli bolje proći.

Šta opozicija traži u Skupštini?
Preporuke:
0
0
20 petak, 12 mart 2010 13:08
vlah
Zašto LDP I DS ne priznaju bilo je paketića i poklona malo brešna malo zejtina a tamo narod nema šta da jede niti ima posla pa bi za kilo šećera dali bilo kome vlast.
Videćemo da li će biti bolje svima u Negotinu ili samo vlastima.
Preporuke:
0
0
21 petak, 12 mart 2010 13:14
zvezdarac
Sve te igre služe samo da ne dođe do vanrednih parlamentarnih izbora. Ova nesrećna koalicija namerava da ostane na vlasti još dve godine. Za preživljavanje 2009. dobili su pare od MMF-a. Od ruskog kredita se odustalo jer Rusi ne dozvoljavaju da te pare odu u budžetsku rupu. Za 2010. će prodati Telekom. Za preživljavanje 2011. će verovatno prodati EPS ili neki njegov deo. Na izborima 2012. će pobediti SNS, a onda će se ustanoviti da je država prezadužena i događaće se ono što se danas događa u Grčkoj.
Preporuke:
0
0
22 petak, 12 mart 2010 13:34
Ludi skretničar

Šta opozicija traži u Skupštini?


Svaka čast! Pravo pitanje. Imaju li drugi interes, osim dnevnica, za davanje legitimiteta ovom režimu?
Preporuke:
0
0
23 petak, 12 mart 2010 17:41
brm
autor je po ko zna koji put zaključio da je demokratgija u krizi..a posle izneo niz podataka kako osnovni elementi DEMOKRATSKOG POLITIČKOG SISTEMA , jer TO JE DEMOKRATIJA, ne postoje...
kako može da je u krizi nešto što ne postoji?
može tako što se pod demokratijom uporno NE podrazumeva konkretan i banalan politički sistem..
AMAN LjUDI - AKO NEMA NEZAVISNOG SUDSTVA, NEZAVISNIH MEDIJA, CIVILNE KONTROLE TAJNIH SLUŽBI, LUSTRACIJE I RESTITUCIJE, KONTROLE PRIHODA PARTIJA I nvo - nema ni demokratije!!!!
nismo je uspostavili ni 9. marta ni 5, oktobra!!!a za nju smo se borili
Preporuke:
0
0
24 petak, 12 mart 2010 18:29
Srđan Đurić
@vladimir

@vladimir

Vaše razmišljanje, ovako izrečeno, zavređuje nekoliko komentara. Izgleda da poznajete političku situaciju u Srbiji, ali ne razmišljate o cilju politike, koji mora biti dobrobit zajednice. Ovde nije samo reč o tome šta se dešava. Niko nije vređao građane, niti je govorio o ”prodaji vere za večeru”. Kako će pojedinac glasati njegovo je neotuđivo pravo. Ovde je reč o korupciji, koja pre svega u politici ne samo da ne bi smela da bude tolerisana, već bi morala da bude i zakonski kažnjiva. A sudbina jednog Negotina je i sudbina Srbije. Bedno je onih nekoliko litara ulja ili telefonska kartica prema slobodi političkog izbora, ma kako ona bila iskorišćena. Eventualnom ciničnom shvatanju i da je besplatno ulje ili telefonska kartica politički izbor, valja pretpostaviti svu objektivnu složenost političke situacije i obim teškoća navaljenih na pleća politički nejake Srbije, zamajane nekakvim nesuvislim političkim marketingom. Utoliko i paralela s Irakom, mada bolna, deluje surovo otrežnjujuće. I Negotin pokazuje da je Srbiji, kao žednom voda, pre svega potrebna potpuno nova politička orijentacija.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner