DSS je u ovoj kampanji sacuvao obraz.Za razliku od koalicije oko DS i SPSa, ali donekle čak i SNSa! I DSS je osvojio pristojan broj glasova, nešto više od 9%, a izašao je sam. A sta je sve radjeno nije normalno i velika je sramota za nasu "demokratiju", ali i nasu opstinu
Preporuke:
0
0
2
petak, 29 januar 2010 18:53
Molder
Mene plasi da je LDP poceo da siri pipke svuda po Srbiji. Ako oni budu u sledecoj vlasti, pa to nam je ravno propast. Kao sto sam vise puta naglasio, ja ne podrzavam niti jednu stranku, ali sam veliki protivnik LDP, jer su oni direktna pretnja srpskim interesima. Posto je ovo cudna zemlja, postoji mogucnost da nam partija koja jedva predje cenzus kroji kapu. Ako sledecu vlast osnuju DS i LDP, LDP ce voditi glavnu rec, jer ce to biti direktiva iz EU i NATO-a.
Preporuke:
0
0
3
petak, 29 januar 2010 19:05
zivko.curcic
dajte malo detalja o njihovim aktivnostima na dan izbora.
kada se samo setim sta su demokrate radile prilikom izbora za savet nase lokalne mesne zajednice, vozikali sve babe, dede, koje jedva hodaju, vide. dovodili su ljude sa lekarskim uverenjima da im je potreban pratilac, mozda cak i ljude iz druge mz. ispred birackog mesta su delili papirice sa brojevima njihovih kandidata. protivnik im je bila samo nasa lista grupe gradjana. ne zelim ni da zamislim sta su radili u odzacima.
Preporuke:
0
0
4
petak, 29 januar 2010 20:00
Nikac, SAD
Uskoro ćemo saznati istinu o paktiranju DS Čedine partije. Ova istina zavisi od datuma kao i mnoge ranije. Boris Tadić svojevremeno upozoravao je na pokušaj paktiranja sa SPS-om. „Time se poništavaju sve odluke 5. oktobra, poništava se veliki napor koji su građani Srbije izneli 5. oktobra, poništavaju se sve političke promene koje su se do sada dešavale, relativizuju se svi naši zajednički napori do 5. oktobra da se obori sa vlasti režim Slobodana Miloševića.” A kasnije, povodom saradnje sa Milosevićevom SPS izjavio je: „Stegnite ruku onima sa kojima ste se sukobljavali devedesetih godina i zajednički nađite rešenje za bolju budućnost. Ako to ne budete uradili, imaćete problem sa mnom!” Očekujem nakon vojvodjanskog statuta i Čedinog bespogovornog priznanja Kosova sljedeču izjavu redsjednika Tadića: " Stegnite ruku onima koji su bili barjaktari za prihvatanje "evropskih vrednosti. Ako to ne budete uradili imaćete broblem sa mnom." Sada postavljam ptanje: Vidi li predsjednik igru ili se vara. Ako vidi, onda je pod sumnjom nh što su ga birali,jer je prekršio date obaveze.
Preporuke:
0
0
5
petak, 29 januar 2010 21:33
PETI ELEMENT
Časno DSS.
Preporuke:
0
0
6
petak, 29 januar 2010 22:09
Mladen Šipka
1.DS + LDP + DHSS + SPO = 10 odbornika
2.SRS + SNS = 10 odbornika.
Učešće Predsednika države u kampanji,zajedno sa republičkom i pokrajinskom Vladom, ne treba precenjivati više od 10 odbornika.
Preporuke:
0
0
7
subota, 30 januar 2010 00:48
Darko Stanojević
Ne vidim zašto je Autoru odžačka "taze" koalicija DS-LDP iznenađenje, "neprirodna", neočekivana ili barem zanimljiva.
Pa, to čekamo, gledamo i ŽIVIMO od kako su se navodno, "raspali" i razišli. Hoćete slike kao dokument da je Čeda Borisu ono što je Velja Mrkiju?
Ne, nema tu noviteta... već pred lažnom pretnjom SNS-a, treba teatralno izvaditi iz magacina sve naoružanje, očistiti ga, podmazati te proveriti koliko su "proširena usta cevi".
Na sve to, DSS je efikasno anesteziran, ali ne politički, već "ekonomski"... pukim uzimanjem onoga što su pokušali da pokradu/preuzmu/osposobe. Naime, posle Popovića (Minel), evo i bivšeg "motora DSS" - Drakulića... "anesteziraše" od pohlepno neplaćene, a posedovane imovine - JRB.
I ako su. Imaju i gde da "brknu" i uvek izvade nešto. :(
Preporuke:
0
0
8
subota, 30 januar 2010 02:44
Voja
1. deo
Na političkoj sceni Srbije se od 2000. godine desilo par velikih izmena.
Prva velika izmena je podela DS-a na dve stranke: LDP koji okuplja evroatlantske fanatike i DS čiji je zadatak da vrbuje i prevaspitava nacionalno svesan deo biračkog tela, prvenstveno od DSS-a.
Kada je lik Vojislava Koštunice dovoljno iskompromitovan (od strane Blica, B92 pa i drugih medija) da se DSS sveo na tvrdo jezgro, DS je preuzeo što je mogao od nacionalno svesnog biračkog tela. U tom (2008-e) DS izaziva prekid saradnje s DSS-om i izlazi na izbore u nadi da će moći da osnuje vlast uz pomoć LDP-a, s SPS-om kao rezervnim partnerom.
(Svako iole pametan je pre izbora 2008-e znao da će DS osnovati vladu s LDP-om ukoliko bude mogao, a isto tako je Palmino "patriotizam se ne sipa u traktor" dovoljno reklo o postizbornoj orijentaciji koalicije oko SPS-a. SPS ipak nije smeo da rizikuje nestanak s političke scene ulaskom u koaliciju s LDP-u na državnom nivou, inače, da je za to postojala potreba, danas bismo videli koaliciju DS-SPS-LDP na vlasti.)
Pošto su vladajućoj koaliciji predstojili neki nepopularni potezi i prelivanje biračkog tela na druge partije, podelom SRS-a se osniva nova stranka - SNS. Koja je uloga SNS-a? Glavna uloga SNS-a je da u evroatlantskom duhu prevaspita deo biračkog tela SRS-a. Takođe, u slučaju da DS ne uspe da ponovo osnuje vlast nakon sledećih izbora, potreban je rezervni igrač koji će na vlast doći "nacionalnom pričom" a koji će nastaviti sa sprovođenjem iste politike. Zato se i toliko forsira tema o dva bloka jer nam se nude dva bloka između kojih ne postoji suštinska razlika.
Preporuke:
0
0
9
subota, 30 januar 2010 02:44
Voja
2. deo
Šta onda Srbiju očekuje u sledećih par mandata? Ukoliko DS bude mogao da opstane na vlasti bez pomoći SNS-a ićiće se na tu varijantu kako bi se SNS sačuvao za kasnije. U suprotnom će SNS pokušati da osnuje vladu sa DSS-om (eventualno i SRS-om). Ako nijedna od tih varijanti (koje čuvaju imidž i jednoj i drugoj partiji) uspe, osnovaće se vlada SNS-DS a politička scena će dobiti nove aktere. Tu vidim Vučića kao jednu mogućnost, Jeremića kao drugu.
Na izborima 2003-e je ultra-mega-proevroatlantska i iskompromitovana DS dobila svega 12,58% glasova. Sada ta ista DS (koja se na kvarnjaka odriče Kosmeta, stvara pogodno tlo za otcepljenje Vojvodine, uvlači nas u NATO, usvaja rezolucije o "genocidu" u Srebrenici...) ima preko 25% biračkog tela. Alternativa, t.j. "najveći konkurent" DS-u je SNS koji smatra da je politika DS-a dobra. SNS okuplja sličan procenat biračkog tela. Zajedno sa LDP-om, SPS-om i boranijom dolazimo do cifre od oko ukupno 70% biračkog tela koje (svesno ili nesvesno, htelo to ono da prizna ili ne) podržava otcepljenje Kosova, pokretanje pitanja statuSa Vojvodine, ulazak u NATO, rezoluciju o Srebrenici, ukidanje Republike Srpske...
U Srbiji je u toku prevaspitavanje i prelivanje biračkog tela sa nacionalno svesnog opredeljenja ka antisrpskom opredeljenju. Čak se i poglavar SPC bira po tom modelu. Zbog toga su u Srbiji sve koalicije moguće.
Šta možemo da izglasamo na sledećim izborima ako ne želimo gore opisan scenario (Kosmet, Vojvodina, RS, Srebrenica, NATO...)? SRS koji vređa intelekt obrazovanih ljudi s razvijenom nacionalnom svešću? Ili DSS koji je u suštini pomogoao proboj Borisa Tadića (Broza Tita) na političku scenu?
Ja na ova pitanja nemam odgovor.
Preporuke:
0
0
10
subota, 30 januar 2010 04:27
drago.ca
Jedan glas se plaćao 3000 dinara. Korišćeni su autobusi da kupe one koji nisu bili zainteresovani za glasanje ali jesu bili zainteresovani za lovu. Neki drugi su dobijali pakete hrane od 15-tak kilograma da bi glasali. Neki treći su na glasanju saznali da ih nema u biračkom spisku. Korišćene su sve moguće metode da bi se pobedilo tako da sve ove analize ne vrede ništa.
Pitanje je da li će biti novaca i aktivista da pokriju celu Srbiju kada budu savezni izbori.
Preporuke:
0
0
11
subota, 30 januar 2010 09:27
Dragoljub Cvijanović
Na ovo što je rekao Voja zaista nema mnogo šta da se doda. U Srbiji je institucionalizovana partokratija i potpuno je nebitno koji će Kurta sjahati a koji Murta uzjahati. Prosto rečeno sve stranke svi igrači, veoma uigrani, su samo globalistički instrumenti, i kao takvi znaju svirati jedinu melodiju, integracionističku melodiju u novi svetski poredak, onakav kako su zamislili finansijski oligarsi koji ih plaćaju, i naravno da ovim forsiraju jedinu "istinu" i političku paradigmu koju nam velikodušno daju ekonomski i vojni okupatori naše nekad solidne privrede. Političko prevaspitavanje i ispiranje mozga se ovde podrazumeva, a ova zemlja se nikada neće odupreti bez raskrinkavanja okupacione paradigme, i na dobrom smo putu da postanemo balkanska verzija Nikaragve.
Preporuke:
0
0
12
subota, 30 januar 2010 10:29
zivko.curcic
za voju
tacan odgovor je nijedan od ponudjenih odgovora.
Preporuke:
0
0
13
subota, 30 januar 2010 10:44
Mari
@drago.ca
Koji savezni izbori? Neće ih ni biti. Srbija se raspada geometrijskom progresijom...
Preporuke:
0
0
14
subota, 30 januar 2010 13:54
Voja
Za Živka Ćurčića:
Kada se pojavio, NOPO mi je delovao ovako interesantan. Međutim, postoji tu par stvari koje mi nekako ne leže. Prvo, ako se ne varam, Tulimirović je na nekom forumu pisao da mu je neko od ovih visokih Radikala teča (šta li beše). OK, imam i ja neke veze s ljudima u političkoj eliti (od Miketa i Jace, e pa njihovog kuma ćerka... trte mrte) ali ih u životu nisam sreo, dok je ovaj bi ponuđen članstvo u SRS.
Drugo, ako pogledaš galeriju na njihovoj prezentaciji u Fejsbuku, da li bi stvarno dao svoj glas nekome ko svoje slobodno vreme ulaže u pravljenje trandži od današnje političke elite? Zar taj stvarno nema pametnija posla? Zar je to jedina kritika koju ta osoba može da uputi današnjoj političkoj eliti? Za mene je to previše neozbiljno.
Treće, na nekom blogu na B92 je procurela informacija da je NOPO unapred odlučio s kim će u koaliciju ukoliko pređu cenzus na Voždovcu. Hmmm, zar se partija ne zove NIJEDAN od ponuđenih odgovora? Ako glasam za NIJEDAN od njih, onda očima neću da ih vidim.
NOPO bi trebao da se izgradi u alternativu današnjoj eliti i da radi na ovajanju preko 50% glasova. Samo postojanje jakog NOPO-a bi onda izazvalo korigovanje ponašanja političke elite. Znači, NOPO nikad ne mora da dođe na vlast da bi ispunio svoju svrhu.
Preporuke:
0
0
15
subota, 30 januar 2010 14:39
zoran
Zaista je više smešno proglašavati neke partije proevropskim i antievropskim.Drugo treba reći da je uvu pobedu dobio Pajtić a ne Tadić.Zanima me da li je opet kao obično DS i LDP kršili tišinu na dan glasanja i delili paketiće po kućama ,prošlog puta su bili uhvaćeni u Beogradu i Kučevu.Ali to je običaj i njihovih koalicionih partnera iz devedesetih to je isto radio i SPS jer su i oni tada delili paketiće.
Još jednom pohvale DSS nadam se da će nas oni spasti iz ove očajne situacije.
Preporuke:
0
0
16
subota, 30 januar 2010 15:11
Cernisevski
Voja
Zajedno sa LDP-om, SPS-om i boranijom dolazimo do cifre od oko ukupno 70% biračkog tela koje (svesno ili nesvesno, htelo to ono da prizna ili ne) podržava otcepljenje Kosova, pokretanje pitanja statuSa Vojvodine, ulazak u NATO, rezoluciju o Srebrenici, ukidanje Republike Srpske...
- Odlicno zapazanje ! Donekle je to i nesvesno, ali verujem da negde u sebi, tih 70% itekako zna na sta pristaje ! I upravo zato govorim, ne postoji vecina koja se svemu ovome protivi, to je ocito i iz odsustva bilo kakve znacajnije rekacije na sve sto nam se dogadja. Zalosno...
Preporuke:
0
0
17
nedelja, 31 januar 2010 11:41
zivko.curcic
za voju
licno sam upoznao gospodina tulimirovica. moja je generacija i mislim da i on kao i ja zeli promene. da li ima rodjaka radikala i da li su imali dogovor unapred ne znam. takodje sam pricao sa covekom koji je vise ukljucen u rad nopoa i rekao mi je da su ga vrbovali iz snsa i iz dssa. kakav su dogovor napravili ne znam. covek mi je rekao da su ih odbili. ono sto tulimirovic pise na forumu b92 je meni prihvatljivo, razumno i normalno.
druga stvar je sto u srbiji politicka elita nema ideologiju. jedina ideologija je vlast i funkcija i da su svi isti i sve koalicije moguce. oni ne zele promene.
trazim nesto novo vec duze vreme i za mene je nopo to, mladi ljudi kao i ja, koji nisu ogrezli u korupciji, koje za sada niko ne finansira, koji misle da nesto mogu promeniti. takodje mislim da su stranke jake onoliko koliko su im ljudi kvalitetni, pa tako i nopo. takodje sam siguran da bi tu mogao da razmisljam svojom glavom, dok u bilo kojoj drugoj stranci je to nemoguce. ocekivao sam nesto od profesora vukadinovica i antonica, ali oni samo kritikuju vlast i po meni ne preduzimaju nista drugo u smislu politickog organizovanja i borbe protiv ovakve elite. zbog toga mi je ideja nopoa za sada najprihvatljivija, a argumenti i oni su kao ostali mislim da ne pije vodu, jer za sada ne znam nijednu aferu vezanu za njih i nisu ucestvovali u vrsenju vlasti. drugo zasto onda glasate za ostale kada znate kakvi su, a odmah u startu osudjujete nesto novo i po meni neiskvareno.
svi znamo da riba smrdi od glave, ali se cisti od repa. u srbiji je neophodno zameniti glavu odnosno politicku elitu koja nema trunke morala i odgovornosti inace bi vec davno napustili svoje funkcije i pola ih zavrsilo u zatvoru.
Preporuke:
0
0
18
nedelja, 31 januar 2010 20:11
mrki
Odlican naslov teksta, simbolicno.
Preporuke:
0
0
19
ponedeljak, 01 februar 2010 20:03
Pera
Ljudi moji izgleda da ste vi svi lakoverni. Kakav politički rad i političke partije. Izgleda da je sve to farsa.
Srbija je okupirana!
Srbija je odavno okupirana, možda još od krunisanjem kralja Aleksandra ili koju godinu ranije.
Kontinuitet okupacije je nastavljen ustoličenjem Josipa Broza.
Posle Josipa Broza režim je ostao isti. Stari kadrovi iz državne administracije su penzionisani i zamenjeni su mladim i školovani kadrovima istog profila (antisrpski) kojima je teško parirati. Tako je obezbeđen kontinuitet okupacije za narednih 30-40 godina i nema veze da li će neka partija nacionalne orjentacije dobiti izbore. Ako se takva partija i pojavi i dobije izbore ima nerešiv problem kako da očisti administraciju i uskladi sve te silne zakone koje su prethodni režimi doneli. To je praktično nemoguć zadatak.
Kako prepoznati okupaciju?
Državna uprava - vlast radi sve mimo sopstvenog interesa: Ne priznaje se vlasništvo nad imovinom Srbije mereno milijardama evra (Zagrebačka banka?), razbija se nacionalno biće time što se negiraju Srbi katoličke i muslimanske o svake druge verske ispovesti, napušta se sopstvena teritorija, usvajaju se razbijački zakoni, menja se jezik, menja se istorija, izvozi se nacionalna inteligencija i mnogo toga drugog.
Drugim rečima Srbija i srpski narod su zaraženi SIDOM, bolešću imunološkog sistema.
kada se samo setim sta su demokrate radile prilikom izbora za savet nase lokalne mesne zajednice, vozikali sve babe, dede, koje jedva hodaju, vide. dovodili su ljude sa lekarskim uverenjima da im je potreban pratilac, mozda cak i ljude iz druge mz. ispred birackog mesta su delili papirice sa brojevima njihovih kandidata. protivnik im je bila samo nasa lista grupe gradjana. ne zelim ni da zamislim sta su radili u odzacima.
2.SRS + SNS = 10 odbornika.
Učešće Predsednika države u kampanji,zajedno sa republičkom i pokrajinskom Vladom, ne treba precenjivati više od 10 odbornika.
Pa, to čekamo, gledamo i ŽIVIMO od kako su se navodno, "raspali" i razišli. Hoćete slike kao dokument da je Čeda Borisu ono što je Velja Mrkiju?
Ne, nema tu noviteta... već pred lažnom pretnjom SNS-a, treba teatralno izvaditi iz magacina sve naoružanje, očistiti ga, podmazati te proveriti koliko su "proširena usta cevi".
Na sve to, DSS je efikasno anesteziran, ali ne politički, već "ekonomski"... pukim uzimanjem onoga što su pokušali da pokradu/preuzmu/osposobe. Naime, posle Popovića (Minel), evo i bivšeg "motora DSS" - Drakulića... "anesteziraše" od pohlepno neplaćene, a posedovane imovine - JRB.
I ako su. Imaju i gde da "brknu" i uvek izvade nešto. :(
Na političkoj sceni Srbije se od 2000. godine desilo par velikih izmena.
Prva velika izmena je podela DS-a na dve stranke: LDP koji okuplja evroatlantske fanatike i DS čiji je zadatak da vrbuje i prevaspitava nacionalno svesan deo biračkog tela, prvenstveno od DSS-a.
Kada je lik Vojislava Koštunice dovoljno iskompromitovan (od strane Blica, B92 pa i drugih medija) da se DSS sveo na tvrdo jezgro, DS je preuzeo što je mogao od nacionalno svesnog biračkog tela. U tom (2008-e) DS izaziva prekid saradnje s DSS-om i izlazi na izbore u nadi da će moći da osnuje vlast uz pomoć LDP-a, s SPS-om kao rezervnim partnerom.
(Svako iole pametan je pre izbora 2008-e znao da će DS osnovati vladu s LDP-om ukoliko bude mogao, a isto tako je Palmino "patriotizam se ne sipa u traktor" dovoljno reklo o postizbornoj orijentaciji koalicije oko SPS-a. SPS ipak nije smeo da rizikuje nestanak s političke scene ulaskom u koaliciju s LDP-u na državnom nivou, inače, da je za to postojala potreba, danas bismo videli koaliciju DS-SPS-LDP na vlasti.)
Pošto su vladajućoj koaliciji predstojili neki nepopularni potezi i prelivanje biračkog tela na druge partije, podelom SRS-a se osniva nova stranka - SNS. Koja je uloga SNS-a? Glavna uloga SNS-a je da u evroatlantskom duhu prevaspita deo biračkog tela SRS-a. Takođe, u slučaju da DS ne uspe da ponovo osnuje vlast nakon sledećih izbora, potreban je rezervni igrač koji će na vlast doći "nacionalnom pričom" a koji će nastaviti sa sprovođenjem iste politike. Zato se i toliko forsira tema o dva bloka jer nam se nude dva bloka između kojih ne postoji suštinska razlika.
Šta onda Srbiju očekuje u sledećih par mandata? Ukoliko DS bude mogao da opstane na vlasti bez pomoći SNS-a ićiće se na tu varijantu kako bi se SNS sačuvao za kasnije. U suprotnom će SNS pokušati da osnuje vladu sa DSS-om (eventualno i SRS-om). Ako nijedna od tih varijanti (koje čuvaju imidž i jednoj i drugoj partiji) uspe, osnovaće se vlada SNS-DS a politička scena će dobiti nove aktere. Tu vidim Vučića kao jednu mogućnost, Jeremića kao drugu.
Na izborima 2003-e je ultra-mega-proevroatlantska i iskompromitovana DS dobila svega 12,58% glasova. Sada ta ista DS (koja se na kvarnjaka odriče Kosmeta, stvara pogodno tlo za otcepljenje Vojvodine, uvlači nas u NATO, usvaja rezolucije o "genocidu" u Srebrenici...) ima preko 25% biračkog tela. Alternativa, t.j. "najveći konkurent" DS-u je SNS koji smatra da je politika DS-a dobra. SNS okuplja sličan procenat biračkog tela. Zajedno sa LDP-om, SPS-om i boranijom dolazimo do cifre od oko ukupno 70% biračkog tela koje (svesno ili nesvesno, htelo to ono da prizna ili ne) podržava otcepljenje Kosova, pokretanje pitanja statuSa Vojvodine, ulazak u NATO, rezoluciju o Srebrenici, ukidanje Republike Srpske...
U Srbiji je u toku prevaspitavanje i prelivanje biračkog tela sa nacionalno svesnog opredeljenja ka antisrpskom opredeljenju. Čak se i poglavar SPC bira po tom modelu. Zbog toga su u Srbiji sve koalicije moguće.
Šta možemo da izglasamo na sledećim izborima ako ne želimo gore opisan scenario (Kosmet, Vojvodina, RS, Srebrenica, NATO...)? SRS koji vređa intelekt obrazovanih ljudi s razvijenom nacionalnom svešću? Ili DSS koji je u suštini pomogoao proboj Borisa Tadića (Broza Tita) na političku scenu?
Ja na ova pitanja nemam odgovor.
Pitanje je da li će biti novaca i aktivista da pokriju celu Srbiju kada budu savezni izbori.
tacan odgovor je nijedan od ponudjenih odgovora.
Koji savezni izbori? Neće ih ni biti. Srbija se raspada geometrijskom progresijom...
Kada se pojavio, NOPO mi je delovao ovako interesantan. Međutim, postoji tu par stvari koje mi nekako ne leže. Prvo, ako se ne varam, Tulimirović je na nekom forumu pisao da mu je neko od ovih visokih Radikala teča (šta li beše). OK, imam i ja neke veze s ljudima u političkoj eliti (od Miketa i Jace, e pa njihovog kuma ćerka... trte mrte) ali ih u životu nisam sreo, dok je ovaj bi ponuđen članstvo u SRS.
Drugo, ako pogledaš galeriju na njihovoj prezentaciji u Fejsbuku, da li bi stvarno dao svoj glas nekome ko svoje slobodno vreme ulaže u pravljenje trandži od današnje političke elite? Zar taj stvarno nema pametnija posla? Zar je to jedina kritika koju ta osoba može da uputi današnjoj političkoj eliti? Za mene je to previše neozbiljno.
Treće, na nekom blogu na B92 je procurela informacija da je NOPO unapred odlučio s kim će u koaliciju ukoliko pređu cenzus na Voždovcu. Hmmm, zar se partija ne zove NIJEDAN od ponuđenih odgovora? Ako glasam za NIJEDAN od njih, onda očima neću da ih vidim.
NOPO bi trebao da se izgradi u alternativu današnjoj eliti i da radi na ovajanju preko 50% glasova. Samo postojanje jakog NOPO-a bi onda izazvalo korigovanje ponašanja političke elite. Znači, NOPO nikad ne mora da dođe na vlast da bi ispunio svoju svrhu.
Još jednom pohvale DSS nadam se da će nas oni spasti iz ove očajne situacije.
Zajedno sa LDP-om, SPS-om i boranijom dolazimo do cifre od oko ukupno 70% biračkog tela koje (svesno ili nesvesno, htelo to ono da prizna ili ne) podržava otcepljenje Kosova, pokretanje pitanja statuSa Vojvodine, ulazak u NATO, rezoluciju o Srebrenici, ukidanje Republike Srpske...
- Odlicno zapazanje ! Donekle je to i nesvesno, ali verujem da negde u sebi, tih 70% itekako zna na sta pristaje ! I upravo zato govorim, ne postoji vecina koja se svemu ovome protivi, to je ocito i iz odsustva bilo kakve znacajnije rekacije na sve sto nam se dogadja. Zalosno...
licno sam upoznao gospodina tulimirovica. moja je generacija i mislim da i on kao i ja zeli promene. da li ima rodjaka radikala i da li su imali dogovor unapred ne znam. takodje sam pricao sa covekom koji je vise ukljucen u rad nopoa i rekao mi je da su ga vrbovali iz snsa i iz dssa. kakav su dogovor napravili ne znam. covek mi je rekao da su ih odbili. ono sto tulimirovic pise na forumu b92 je meni prihvatljivo, razumno i normalno.
druga stvar je sto u srbiji politicka elita nema ideologiju. jedina ideologija je vlast i funkcija i da su svi isti i sve koalicije moguce. oni ne zele promene.
trazim nesto novo vec duze vreme i za mene je nopo to, mladi ljudi kao i ja, koji nisu ogrezli u korupciji, koje za sada niko ne finansira, koji misle da nesto mogu promeniti. takodje mislim da su stranke jake onoliko koliko su im ljudi kvalitetni, pa tako i nopo. takodje sam siguran da bi tu mogao da razmisljam svojom glavom, dok u bilo kojoj drugoj stranci je to nemoguce. ocekivao sam nesto od profesora vukadinovica i antonica, ali oni samo kritikuju vlast i po meni ne preduzimaju nista drugo u smislu politickog organizovanja i borbe protiv ovakve elite. zbog toga mi je ideja nopoa za sada najprihvatljivija, a argumenti i oni su kao ostali mislim da ne pije vodu, jer za sada ne znam nijednu aferu vezanu za njih i nisu ucestvovali u vrsenju vlasti. drugo zasto onda glasate za ostale kada znate kakvi su, a odmah u startu osudjujete nesto novo i po meni neiskvareno.
svi znamo da riba smrdi od glave, ali se cisti od repa. u srbiji je neophodno zameniti glavu odnosno politicku elitu koja nema trunke morala i odgovornosti inace bi vec davno napustili svoje funkcije i pola ih zavrsilo u zatvoru.
Srbija je okupirana!
Srbija je odavno okupirana, možda još od krunisanjem kralja Aleksandra ili koju godinu ranije.
Kontinuitet okupacije je nastavljen ustoličenjem Josipa Broza.
Posle Josipa Broza režim je ostao isti. Stari kadrovi iz državne administracije su penzionisani i zamenjeni su mladim i školovani kadrovima istog profila (antisrpski) kojima je teško parirati. Tako je obezbeđen kontinuitet okupacije za narednih 30-40 godina i nema veze da li će neka partija nacionalne orjentacije dobiti izbore. Ako se takva partija i pojavi i dobije izbore ima nerešiv problem kako da očisti administraciju i uskladi sve te silne zakone koje su prethodni režimi doneli. To je praktično nemoguć zadatak.
Kako prepoznati okupaciju?
Državna uprava - vlast radi sve mimo sopstvenog interesa: Ne priznaje se vlasništvo nad imovinom Srbije mereno milijardama evra (Zagrebačka banka?), razbija se nacionalno biće time što se negiraju Srbi katoličke i muslimanske o svake druge verske ispovesti, napušta se sopstvena teritorija, usvajaju se razbijački zakoni, menja se jezik, menja se istorija, izvozi se nacionalna inteligencija i mnogo toga drugog.
Drugim rečima Srbija i srpski narod su zaraženi SIDOM, bolešću imunološkog sistema.
Neka nam je Bog na pomoći, ako ga ima.