Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Zatvorene sednice i naša javnost

Komentari (10) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 ponedeljak, 21 septembar 2009 11:36
ludi skretničar
U neku ruku je razumljivo da svaka stranka želi nesuglasice zadržati u 4 zida, a javnosti plasirati samo afirmativne stavove.
Problem je što se naši mediji u odnosu sa DS-om ponašaju kao pres-služba, koja samo prenosi stavove lidera, bez ikakvog kritičkog osvrta.

Ovo nije medijski mrak, već gusta magla, a magla je to, će vam svaki vozač reći, neuporedivo opasnija od mraka.
Preporuke:
0
0
2 ponedeljak, 21 septembar 2009 15:20
bojan
Postali su MONOLITNI! sjajno, samo me interesuje koliko će nas još vremena vući za uši ami strpljivo da podnosimo njihovo iživljavanje?
Preporuke:
0
0
3 ponedeljak, 21 septembar 2009 15:32
Mirko
Pozdravljam ovaj iznenadni i više nego kvalitetni "iskorak" autora!

Vreme je da neko iz redova same stranke progovori otvoreno o autoritarnosti režima, koja se valja iza ovog nametnutog medijskog mraka jer, ono što nije dobro za Srbiju, ne može biti dobro ni za samu stranku, to je jednostavno privid koji stvara vlast.
Preporuke:
0
0
4 ponedeljak, 21 septembar 2009 17:17
MP
Čuveni istočnjački despotizam vođe -dok nisi prvi savijaj se i ljubi noge gazdi,a kad budeš gazda traži to od drugih.Despotu i sviti okolo lepo a narod ko narod ,nije bolje ni zaslužio.
Preporuke:
0
0
5 ponedeljak, 21 septembar 2009 17:42
Pavle
Bravo Marinko!!!
Posle velikog broja "uopštenih" tekstova (ali veoma kvalitetnih) pogodili ste "u sridu".
Vaši tekstovi o mladim lavovima, učaurenosti DS-ove oligarhije, izopštenja članstva iz svih relevantnih odlučivanja (delegatskim=poslušničkim principom) i mnogi drugi kao što su Jesen radničkog nezadovoljstva na Ušću, Bauk neoliberalnog kapitalizma kruži Srbijom itd ukazivali su na način formiranja "monolitnosti DS-a" iskazanu kroz "razvijanje klijentelizma, podaništva i poslušništva stranačke oligarhije". Međutim moćnici o tome nisu razmišljali, nego su najpre oduvali "neposlušne", pod svoje skute prigrabili Mićuna (i DC), gorana i deo GSS-a, a zatim od DS-a napravili DSSPS + G17, odnosno listu za evropsku Srbiju, gde ima mesta i za SPO, DHSS i naravno manjine. (Čeda je valjda zadužen za omladinu.)
Pa gde je tu ideja, Zoranova Srbija?
Najvažnije im je bilo dočepati se Ružice (inače bi to učinio Čeda), a to bi moglo da bude opasno.
Zato zahvaljujem Marku, koji je prepoznao suštinu.
@Marko
Pozdravljam ovaj iznenadni i više nego kvalitetni "iskorak" autora!
Vreme je da neko iz redova same stranke progovori otvoreno o autoritarnosti režima.
Ipak, moram da se zapitam da li će to imati svrhe, jer su na ovu temu mnogi ukazivali, ali .... Bio je to razgovor gluvih, a komentari koji su stizali iz "monolitne centrale DS-a" svodili su se na to da nije trenutak, jer će to dovesti do cepanja stranke i bla, bla. Konačno je svima postalo jasno da je u DS-u dosta toga trulog, ali se uglavnom sve svodina čišćenje svojih redova od čega smo videli samo deo vezan za afere Bodrum (bez Soluna) i Zrenjanin.
Bravo Marinko!!!
Treba ih podsećati na data obećanja koja zavise samo od njih. Kada bi samo to ispunili ne bi se palšili naprednjaka, a i njih koriste kao potencijalnu pretnju kada razgovaraju sa EU.
Sve čestitke.
Preporuke:
0
0
6 ponedeljak, 21 septembar 2009 19:27
paja patak
Čekam, iščekujem, čeznem, venem.... kada će već jednom od Njega početi da dolaze Pisma - znate: (pa, valjda se sećate?) kao ona od druga Tita koja je pisao povod ovog – onog – odavde – odande i slao sa svojih olimpijskih visina, pa da se prorađuju i sprovode u život kroz redove članstva, uz talambase štampe, radija, televizije, kritiku i (blagu) samokritiku svesnih članova Partije. Da ih prorađujemo, dosledno i nepokolebljivo sprovodimo u život, zavetujemo se... Kako je počelo – i dotle će se stići. Osim....ako...?
Preporuke:
0
0
7 ponedeljak, 21 septembar 2009 21:25
MP
@Paja Patak
Pajo 21 vek.Nova tehnologija čak i zaljubljeni ne pišu pisma.Ili SMS ili svakodnevna televiziska saopštavanja voljenog Vođe.
Preporuke:
0
0
8 utorak, 22 septembar 2009 01:27
Sta je demokratija?
Manje-vise se zna sta je demokratija, i to prema tumacenju "najdemokratskije" zemlje na svetu, Amerike. Dakle: demokratija je sve sto je u interesu te Amerike! Sasvim isto misli i Tadic: demokratija u Srbiji je sve ono sto je u interesu Amerike! Zato je i moguce da se predsednik vlade Cvetkovic ne pita u ovoj zemlji nista, ali se zato za sve pita americki ambasador Manter, ili ko vec bio na toj funkciji! Manimo se prica o demokratiji - Srbija je okupirana zemlja, a domaci namesnici okupatorske sile zele da nam "isperu mozak", narodski receno: prave nas budalama! Cuj, Tadic i demokratija?!
Preporuke:
0
0
9 utorak, 22 septembar 2009 03:02
Jozef K.
@paja patak
Kao što reče @MP bilo je ovo drugo, a ne Pismo.
Od Njega nam je večeras, u našem Dnevniku (zbog sve reklamne politike mogao bi se zvati - Gnjavnik) stiglo televizijsko saopštenje iz Ohaja gde se On nalazi. Poručuje nam odande da će Srbija sigurno ogranizovati povorku ponosa! Ej, nije mala stvar, slobode su u pitanju. Kad je polazio tamo pisalo je da će ostati nekoliko dana, nešto zbog Kosova, valjda, a On se setio ...
Preporuke:
0
0
10 sreda, 23 septembar 2009 22:10
Ko-repetitor
Pošto je uzgredno ali u kontekstu ideje-vodilje ovog teksta bila spomenuta već ostarela posustala japanska Liberalno-demokratska partija (LDP), evo samo par dodatnih reči dopune o japanskoj parlamentarnoj praksi:1)sednicama parlamenta, "važnim" i ili ne uvek prisustvuju svi poslanici. Nećete u Japanu videti stravičnu sliku rada i rasprave u parlamentu u prisustvu jednog-dvojice "dežurnih" poslanika, dok ostali čavrljaju po hodnicima i restoranu ili uopšte ne dolaze u očekivanju da budu pozvani za dan glasanja i dignu ruku, neko "za" neko "protiv", već prema direktivi stranačkog rukovodstva; 2) vladajuća stranka, čak ni LDP u vreme apsolutne nadmoći i poverenja birača stečenog na uspesima u rešavanju...strateških... nacionalnih problema nikad nije izglasala ni jedan zakon bez prethodnog dugotrajnog mučnog usaglašavanja i sa najbeznačajnijom, najmanjom strankom prisutnom u parlamentu. Jer, polazi se od japanskog shvatanja važnosti rada parlamenta, činjenice da i "najmanji" predstavljaju jedan segment naroda čiji se interesi moraju uvažiti ako se želi ostvariti, očuvati jedinstvo u ostvarivanju - strateških nacionalnih ciljeva. U suprotnom, narod bi vladajuću stranku ili koaliciju osudio za aroganciju, a njihovi birači bi se okrenuli drugima.Time se objašnjava i to što kad se tamo u parlamentu o nečemu dogovore, to i ostvare. Inače, ne bilo uzgred, LDP nije izgubila na nedavnim izborima zbog toga što ovo nije poštovala, već zato što u sopstvenim redovima, zbog birokratizacije i okoštavanja nije našla odgovore na današnje potrebe japanskog društva.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner