Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Školovani primitivci

Komentari (6) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 četvrtak, 06 avgust 2009 16:46
Dijasporac
Moj prijatelj,univerzitetski profesor mi ispriča,polovina primljenih su odlični učenici njih oko oko dvesta u grupi je bilo na predavanju ,on im pravi asocijaciju na Libiju,govori Gadafi,nafta koja je država,svi čute !!! Fakulteti privatni i javni,evo kod mene u gradu masovno se trguje na javnom a profesor matematike je "fasova" godinu ipo zatvora,govorio je ako nemaš love neka ti mama digne kredit, ne može čovek biti pametan ali u pravu ste znanje nikakvo!
Preporuke:
0
0
2 četvrtak, 06 avgust 2009 19:31
milena
Nazalost sve je kao sto ste rekli i jos gore.
U nase vreme se znalo nje svako mogao da studira.
Morala se dobro zagrejati stolica. A ovo danas kao na buvljaku.Na drzavnim fakultetima ima kriterijuma ali ima dosta korupcije.To su pojedinci koji placaju ispite ili sad imaju sistem
da student uzima privatne casove kod profesora pa mu ovaj"razreze' koliko mu casova treba da bi polozio ispit.
Privatni fakulteti su prica za sebe:
Uglavnom su "bombasticnih"naziva tako da covek pomisli da je rec o nekom nivou.Ustvari to je
cisto"drapanje"para.Ali to je problem roditelja koji to placaju.Ali gde bi studirala deca koja nista ne uce,ali eto moraju da zavrse fakultet.
Nije mi jasno zasto kad su se njihovi roditelji uglavnom"snasli " i bez diplome.zalosno je da se ispiti polazu na "puskice" a o drugim "snalazenjima da ne pricamo.
A sto je najtragicnije oni imaju licence(boze moj zbog uslova koje pruzaju).
Najstrasnije je sto ce ti samozvani stucnjaci sutra dobiti posao preko veze i odlucivati o bitnim stvarima u drzavi.
Znaci kvantitet po svaku cenu umesto kvaliteta.
Preporuke:
0
0
3 subota, 08 avgust 2009 22:11
Peter RV
Jovanovic ima potpuno pravo ali ovdje treba dodat jos nesto. Degradacija nivoa obrazovanja u Srbiji dolazi od kopiranja inostranih modela- i to onih najgorih. Bio sam visegodisnji svjedok poniranja americkih skola u cistu vulgarnost, koja je pocela, kao sto to g.Jovanovic dobro primjecuje u Srbiji, sa jakom sindikalizacijom profesorata. Odjedamput se pronaslo da je mnogo unosnije pricat o obrazovanju nego ga prenijet na djake. Pojavile su se stotine metoda koje nijesu zahtijevale nikakvu disciplinu od strane ucenika. Najvaznije je postalo da su djaci bili zabavljeni od nastavnika koji su postali neka vrsta clown-a u ucionicama. Popularnost je postala najvazija karakteristika skole. U americkim gimnazijama, sada, prakticno nema nista vise nego sport( mecovi sa drugim skolama se pripravljaju nedjeljama)kad se ne desi neka pucnjava koja prekine jednu dosadnu monotoniju. Kao rezultat, americki djaci su bukvalno analfabeti. Citanje i pisanje se odlaze visom obrazovanju- koledzu. Ali ni tamo se ne nauci bogzna sto, jer se zahtjeva vrlo malo radne discipline od studenata. Ali- svako dobije diplomu. Jedino sto je pozitivno u svemu ovome, je da Amerikanci ne ocekuju nista od njihovih diplomanta sem da citaju i pisu. U njihovim cuvenim istrazivackim centrima se nalazi jedan neobicno veliki procenat stranaca.
Ovo ceka nasu jadnu Srbiju ako nastavi ovim putem.
Preporuke:
0
0
4 ponedeljak, 10 avgust 2009 12:36
prosvetar
Kada smo vec kod skolovanih primitivaca vi ste gospodine Jovanovicu ocigledno jedan od njih! Optuziti desetine hiljada visoko obrazovanih ljudi u skolstvu, bez nekog uvida u problematiku, da su bahata korumpirana bagra koju sa vremena na vreme propusti kroz sake kakav korpulentniji ucenik gladan elementarne pravde zvuci kao da je ovaj tekst pisalo vase dete nezadovoljno dobijenom ocenom. Ako cemo pricati o problemima u ocigledno posrnulom skolstvu navedimo da su deca u poslednjih par godina dobila status lobotomisanih humanoida koji nikako ne mogu odgovarati za svoje postupke tako da uz koju pretnju ili fizicki napad sasvim lako resavaju svoje probleme na stetu dobrih ucenika,a da ne pominjem jos uz to bolesno ambiciozne a cesto i veoma uticajne roditelje koji prave kompletan cirkus zbog nekih ocena svojih "genijalaca".Tu je naravno i citav niz drugih problema o kojima bi valjalo nasiroko raspravljati. U takvim uslovima velika vecina prosvetara ipak daje sve od sebe da odrzi kakav takav red ali stanje se nece popravljati dokle god se iz ministarstva ne pokrene nekakva stvarna inicijativa za dovodjenje stvari u red a ne gomila europejskih povelja o raznoraznim pravima deteta, naravno bez obaveza.
Preporuke:
0
0
5 utorak, 11 avgust 2009 00:41
Jozef K.
Lično poznajem veliki broj akademskih građana koji po diplomiranju nisu otvorili korice knjige. Poslednje što su čitali bili su udžbenici kada su spremali ispite. Žalosno ...
Preporuke:
0
0
6 utorak, 11 avgust 2009 18:16
Prečanin
Pozivanje na Dositeja je u ovom slučaju potpuno deplasirano, (ali to je jedna druga priča) inače analiza je dobra. Poznajem naše (Republika Srpska) i nemačko školstvo. Dva sveta. Nemci, čije je školstvo osrednje u EU, nakon testiranja i identifikacije problema postavili su ga kao prioritet nad prioritetima.
Srbi, sa obe strane Drine žive u iluzijama o svojoj školi(naravno ne samo o školi, ali ovde je reč o školi) iako se svako može brzo i lako uveriti da je ona na nivou bede. Ko sumnja, neka propita npr. svršene tehničare elementarne stvari, recimo iz fizike i matematike. Ceo školski sistem, ne samo visoko školstvo je jedna katastofa. Sa ovakvim kadrovima naša budućnost je više nego izvesna. Poslednjih decenija svoga bitisanja SFRJ je imala sve klimavije školstvo, ali danas je stanje mnogo gore...
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner